הרכבלית יוצאת לדרך משרד התחבורה יפרסם מחר את המכרז להפעלת הרכבלית בחיפה מיזם הרכבלית, שאושר על ידי השר כץ, יחל לפעול בעוד שנה וחצי, וישפר משמעותית את הנגישות לטכניון

הרכבלית יוצאת לדרך

משרד התחבורה יפרסם מחר את המכרז להפעלת הרכבלית בחיפה

מיזם הרכבלית, שאושר על ידי השר כץ, יחל לפעול בעוד שנה וחצי, וישפר משמעותית את הנגישות לטכניון ולאוניברסיטת חיפה עבור עשרות אלפי סטודנטים ואנשי אקדמיה

 

היכונו להפעלת הרכבלית בחיפה. משרד התחבורה יפרסם מחר (יום חמישי) את המכרז להפעלת הרכבל הראשון בישראל, שישמש כאמצעי תחבורה ציבורית נוסף, לצד האוטובוסים, הרכבות והמטרונית. הרכבל, שזכה לשם "רכבלית", יחבר את המרכז התחבורתי הגדול בחיפה, מרכזית המפרץ, עם הטכניון ואוניברסיטת חיפה. 

 

הפרויקט, המוקם בימים אלה על ידי משרד התחבורה, באמצעות חברת יפה נוף, צפוי להתחיל לפעול בעוד כשנה וחצי, במחצית השניה של שנת 2020. המפעיל שיבחר, יהיה אחראי על תפעול ותחזוקה של כל מערכות הרכבלית, ובכללם התחנות, תשתיות החשמל והתקשורת.

 

המפעיל שייבחר במכרז יידרש להכשיר את כח האדם הנדרש לתפעול הרכבל, ולהתקין מערכות כרטוס חכם ושילוט אלקטרוני, שיאפשרו להפעיל את הרכבל כחלק ממערך התחבורה הציבורית בעיר חיפה. בפרויקט צפויים להיות מועסקים עשרות עובדים באופן ישיר ועקיף.

 

במכרז יוכלו להתמודד חברות מתחום התחבורה, בהם מפעילי תחבורה ציבורית, חברות אוטובוסים ורכבת קלה. כמו כן, תתאפשר הגשה משותפת של חברת תחבורה עם מפעיל רכבל בארץ ובחו"ל. המתמודדים על המכרז נדרשים להגיש את הצעותיהם עד ל-30 באפריל 2019. ההתקשרות עם המפעיל הינה לשש שנים, עם אפשרות להארכה של עד שש שנים נוספות.
 

Facebook
Twitter
WhatsApp
Telegram
Email

כתיבת תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.