שני קינים של נקבת צב ים חומה נמצאו אתמול באזור חיפה

קרדיט צילום: דוברות עיריית חיפה

שני קינים של נקבת צב ים חומה נמצאו אתמול (שני) בשעות הבוקר במהלך סריקות בוקר של מתנדבי רשות הטבע והגנים.

הביצים שנמצאו בשני הקינים הועברו לחוות הדגרה בשמורת הטבע "חוף גלים" עד לבקיעתן בעוד כ 60 ימים, אז יזחלו האבקועים בבטחה אל הים תוך שמירה של מתנדבים.

בקיץ, כשפעילות האדם בשיאה בחופי הרחצה ובים עצמו, גם פעילות צבי הים בחופים גוברת ומתבטאת בעליית צבות הים לחופים על מנת לחפור קן ולהטיל בו את ביציהן וכעבור מספר שבועות,  בקיעה והגחת האבקועים אל הים.

חיליק אמסלם, מנהל אגף החופים בעיריית חיפה: "אגף החופים של עיריית חיפה פועל בשיתוף פעולה עם רשות הטבע והגנים במהלך כל השנה, על מנת לשמור על החי והצומח ובפעילות הסברתית ובמיוחד בתקופה זו של השנה, המתאפיינת בנדידת ציפורים ורביית צבי הים".

רותם שדה, פקח ימי מחוז צפון, רשות הטבע והגנים: "המתנדבים, תושבי חיפה והאזור, עוברים הכשרה תיאורטית ומעשית לפני שהם יוצאים בעונת ההטלה לזהות עקבות ולהבטיח את שלומם של הקינים עד שיועתקו על ידי פקחי הרשות לחוות הדגרה שנמצאות בתחומי שמורות טבע. היות ומדובר במאות קינים בשנה, וכשליש מהם מאותרים ע"י המתנדבים, על כן פעילותם קריטית על מנת שנוכל להבטיח את שלומה של אוכלוסיית צבי הים הנמצאים בסכנת הכחדה."

נתקלתם בעקבות צב ים על החוף? נקבה שעלתה להטיל? בכל מקרה שמוצאים עקבות או צב ים על החוף, יש לדווח בזמן אמת לרשות הטבע והגנים 3639, אין להתקרב, להפריע או לגעת בעקבות או הקן, יש להמתין לקבלת הנחיות ולהגעת פקח למקום.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Telegram
Email

כתיבת תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.