האתגרים הרגשיים איתם מתמודדים בני נוער עומדים במרכז סרט שהפיקו תלמידי עירוני ה' ותיכון פוריסימה שבספרד

קרדיט עירוני ה'

תלמידי מגמת הקולנוע בעירוני ה' חיפה ותלמידי מגמת התקשורת בתיכון פוריסימה הספרדי הפיקו סרט העוסק בבריאות הנפש של בני נוער ברחבי העולם.
בסרט משתתפים תלמידי שני בתי הספר, והוא הוקרן בשבוע שעבר בוולנסיה שבספרד.

הסרט הוא פרי שיתוף פעולה ייחודי בין שני בתי הספר. במהלך העבודה המשותפת על התסריט הבינו התלמידים כי בכל העולם מתמודדים בני נוער עם אתגרים רגשיים מורכבים- אתגרים אשר החמירו בתקופת הקורונה ואחריה.
התסריט, אשר נכתב מזווית עיניהם של התלמידים, מספר על ילדה אשר נמצאת בלחץ מול המטלות הלימודיות, ויחד עם זאת עליה לקחת חלק ולעזור בהפקת מסיבת סיום השנה של בית הספר. השחקנית, אשר מגלמת את התלמידה, צולמה בחיפה, ולאחר מכן בהמשך הסרט היא נפגשת בחדר ההמתנה לפסיכולוג עם תלמידה המתמודדת עם בעיות זהות בעיר ולנסיה. הסרט לוקח את הצופה למסע ברחשי ליבה של אותה ילדה ומפגיש את הצופים עם דמויות בדיוניות שעוברות בראשה.

הסרט נכתב והוסרט בשלוש שפות- עברית, אנגלית וספרדית. חלקו צולם בחיפה וחלקו בוולנסיה, ומשתתפים בו תלמידים ישראלים וספרדים. בשבוע שעבר השתתפו תלמידי מגמת הקולנוע של עירוני ה' ורכז המגמה מושיקו הקמן בהקרנה חגיגית שהתקיימה בעיר ולנסיה שבספרד. התלמידים הישראלים סיפרו על העיר חיפה ועל ייחודיות מגמת הקולנוע של תיכון עירוני ה'.

ממינהל החינוך נמסר: "התמודדות בני הנוער עם מתחים חברתיים ורגשיים הינה יעד מרכזי בתכנית עבודת מערכת החינוך בשנת הלימודים הקרובה. קיימת חשיבות רבה לעיסוק מעמיק בנושא, שיח פתוח ורכישת מיומנויות לחיזוק החוסן הנפשי של התלמידים. הסרט הבינלאומי המופלא שיצרו תלמידי עירוני ה' מביא את הסוגיה החשובה לשיח מזווית עיניהם של התלמידים ובשפתם, ואנו שמחים על השיח הבינלאומי המשותף והמחזק סביב נושא זה".

חגית לוי, מנהלת עירוני ה': "מגמת התקשורת והקולנוע שלנו יוצרת ויוזמת פרויקטים אישיים וחברתיים ומגיעה להישגים מרשימים בארץ ובעולם בזכות הפתיחות, הכנות והכישרון של התלמידים, ועוד יותר מכך בזכות צוות מורים המשקיע את כל הנשמה בכל אחת ואחד מן התלמידים".

לסרטון לחץ כאן

Facebook
Twitter
WhatsApp
Telegram
Email

כתיבת תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.