תנועת אומ״ץ בפנייה בהולה ליועץ המשפטי לממשלה: ״מנע צימצום יחידת להב 433״

פליצ׳ה פלד יו״ר תנועת אומ״ץ צילום יח״צ אומ״ץ

השבוע יום ב׳ פנו יו״ר תנועת אומ״ץ פליצ׳ה פלד, עו״ד יצחק מינא ועו״ד עמית עוז ליועץ המשפטי לממשלה, הד״ר אביחי מנדלבליט, בבקשה בהולה לפעול בדחיפות כדי למנוע את כוונת מפכ״ל המשטרה, יעקב שבתאי, לצמצם את כוח האדם ולהחליש את יחידת להב 433 במשטרת ישראל.

יחידת להב 433 היא היחידה הארצית למלחמה בפשיעה החמורה הארצית, הבינלאומית, בשחיתות הציבורית ובפשע המאורגן בישראל. היחידה אחראית לאכיפת החוק ולמתן מענה מקצועי במאבק נגד הפשיעה החמורה המאורגנת והשחיתות הציבורית.

ראשי תנועת אומ״ץ מודאגים מהפרסומים בתקשורת על האפשרות שהמפכ״ל, יעקוב שבתאי, בודק אפשרות לצמצם את כוח האדם ביחידה חשובה זו החוקרת בכירים בתקופה כה רגישה דבר המצדיק את בדיקתו והתערבותו של היועץ המשפטי לממשלה.

להבנתה של תנועת אומ״ץ צמצומה של יחידת 433 היא פגיעה בלב ליבה של רשות אכיפת החוק שכן בפני יחידה זאת מטופלות פרשיות שחיתות מהחמורות שידעה מדינת ישראל ולכן קשה לאומ"ץ להבין מניין נובע הרצון לפגוע ביחידה בעלת חשיבות כה רבה העושה שרות בעל אופי חקירתי חשוב לאין ערוך לשמירת החוק ואכיפתו במגזר השלטוני והציבורי.

כותבים ראשי תנועת אומ״ץ: ״היוזמה לצמצום כוחה של יחידת 433, נעשית כשברקע נשמעת בעקביות מדאיגה, הרטוריקה המתלהמת המטילה דופי בטוהר מניעיה של מערכת המשפט ושאר שומרי הסף בכלל
וזאת כשמדינת ישראל נמצאת בהתדרדרות בתחום השחיתות השלטונית והציבורית, דבר המחייב תגבור יחידת להב 433 ולא צמצומה כפי שהדבר עולה מהפרסומים האחרונים״.

תנועת אומ״ץ מבקשת מהיועץ המשפטי לממשלה לפעול בדחיפות לביטול יוזמה זו.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב email
Email

כתיבת תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

לקריאה נוספת

פייסבוק

אינסטגרם

Instagram has returned invalid data.

טוויטר