תנועת אומ"ץ תובעת מראש הממשלה ומשר המשפטים לפעול בתקיפות נגד איומים על עובדי ציבור

יו״ר אומ״ץ פליצה פנחס פלד
יו״ר אומ״ץ פליצה פנחס פלד

ראשי אומ"ץ מתריעים מפני תוצאות ההסתה כנגד שופטי העליון, היועצת המשפטית לממשלה ונושאי תפקידים נוספים במגזר הציבורי יו"ר התנועה פליצ'ה פלד: "הדריכה על דיוקנה של אסתר חיות מזכירה מראות מטהרן" בתנועה קוראים גם לנשיא המדינה להביע עמדה ברורה לגבי חומרת הפגיעה בעובדי ציבור 

המחלוקת הפנימית הקשה בישראל גורמת למתקפות חמורות כנגד עובדי ציבור. תנועת אומ"ץ קוראת לעצור את התופעה המסוכנת הזו בטרם תוביל לאלימות פיזית – באמצעות חקיקה.

ראשי התנועה, הפועלת למען מנהל תקין, טוהר מידות ודמוקרטיה, מגנים בחריפות גם את ההתקפות על פוליטיקאים. יחד עם זאת הם רואים בחומרה יתרה את הפגיעה במי שמונו לתפקיד ציבורי, וממלאים אותו בהתאם לחוק ולמען כלל אזרחי ישראל. "ההתקפות כנגד המינויים הציבוריים הן בלתי נסבלות", כתבו יו"ר אומ"ץ, פנחס פליצ'ה פלד, ויו"ר המועצה הציבורית, עו"ד יצחק מינא. "המדינה חייבת למצות את הדין עם אלה שרודפים אחרי פקידי ציבור ומאיימים עליהם. יש לעקור תופעה זו מהשורש".

בין השאר ציין פלד מקרים כמו שריפת תמונתה של היועמ"שית, גלי בהרב מיארה, והדריכה על דיוקנאות ראשי מערכת המשפט ובהם נשיאת העליון אסתר חיות. "מראות אלה מזכירים שריפת דגלי ישראל וארה"ב בהפגנות בטהרן ודמשק".

הפנייה נשלחה אל ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר המשפטים יריב לוין, על-מנת שיקדמו באופן מידי חקיקה מתאימה – ובפרט חוק שיגדיר מעשים כמו שריפת תמונה של פקיד ציבור כעבירה פלילית שדינה מאסר. במקביל פנו עו"ד מינא ופלד גם לנשיא המדינה, על-מנת שיפעיל גם הוא את כובד משקלו הציבורי בנושא: "דמם של מינויים ציבוריים – שופטים, יועצים משפטיים, נגיד בנק ישראל, מבקר המדינה ועוד – אינו הפקר, יש לעשות הכל כדי לבלום את ההסתה נגדם".

Facebook
Twitter
WhatsApp
Telegram
Email

כתיבת תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.