תנועת אומ"ץ מותחת ביקורת נוקבת על הצעת חוק שאוסרת לעודד בני נוער לצאת בשאלה

יו"ר אומץ פליצ'ה פלד. צילום יח"צ

ח"כ ישראל אייכלר (יהדות התורה) מבקש להטיל 6 חודשי מאסר על מי שיעודד קטין "להפוך מאדם מאמין בתורה לכופר" יו"ר אומ"ץ, פליצ'ה פלד: "מדוע אין בהצעת החוק התייחסות לשידול קטין חילוני לחזור בתשובה?" נציגי התנועה בכנסת מתריעים גם מפני הוצאת דיבה בנוסח ההצעה

על-פי סעיף 367 בנוסח הנוכחי של חוק העונשין, "המשדל קטין לצאת לתרבות רעה… שלא בנוכחות הוריו ובאישורם… דינו מאסר שישה חודשים". חבר הכנסת ישראל אייכלר מסיעת יהדות התורה מבקש להוסיף תיקון לחוק, כך שיופיע בו גם המשפט "לעניין סעיף זה, הוצאה לתרבות רעה – הפיכה מאדם מאמין בתורה לכופר".

תנועת אומ"ץ, הפועלת למען צדק משפטי והדמוקרטיה, מותחת ביקורת נוקבת על התיקון המוצע. "אין בהצעת החוק התייחסות לאפשרות של שידול קטין חילוני לחזור בתשובה", ציין יו"ר התנועה, פנחס פליצ'ה פלד. "אם מדברים על השפעה על קטין, ההתייחסות חייבת להיות לשני הכיוונים האפשריים".

נציגי אומ"ץ בוועדות הכנסת, עו"ד שנבל מרדכי ושלמה קלדרון, העלו הסתייגות נוספת: "מי הוא זה שיקבע תרבותו של מי הינה 'תרבות רעה'?". לדבריהם יש בקביעה כי אמונה חילונית הינה תרבות רעה משום הוצאת דיבה.

אנשי אומ"ץ פנו אל ח"כ אייכלר וכן אל יו"ר ועדת חוקה חוק ומשפט, ח"כ שמחה רוטמן, ויו"ר הכנסת אמיר אוחנה, על-מנת שיפעלו לתיקון התיקון לחוק. בתנועה מתכוונים להמשיך לעקוב אחרי הליכי החקיקה, הן של תיקון זה והן של חוקים אחרים שעלולים להפלות לרעה את הציבור החילוני.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Telegram
Email

כתיבת תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.