תנועת אומ"ץ לראשי מערכת הביטחון והמדינה: סרבנות עלולה להוביל לסכנה קיומית – חובה למצוא פתרון במהירות

יו״ר אומ״ץ פליצה פנחס פלד
יו״ר אומ״ץ פליצה פנחס פלד

ראשי אומ"ץ קוראים לממשלה להתנהל באחריות, ובמקביל לקברניטי שירותי הביטחון לעצור את הסחף  יו"ר אומ"ץ, פנחס פליצ'ה פלד: "יש לעצור את התהליכים כדי להחזיר את המדינה לשפיות" התנועה פנתה גם ללוחמים המוחים בבקשה להפריד בין המחלוקת הציבורית לבין השירות הצבאי

המתח סביב התוכנית לשינוי מערכת המשפט הוביל למצב חסר תקדים: אלפי מילואימניקים כבר הצהירו כי לא יתייצבו לשירות אם החוקים שמקדמת הממשלה יאושרו, לרבות טייסי קרב ולוחמים בסיירות מובחרות. תנועת אומ"ץ, שמיום הקמתה הקפידה לשמור על א-פוליטיות, מביעה זעזוע עמוק מהמחשבה כי חיילי מילואים לא יתייצבו בעת פקודה להגנת המדינה.

על-מנת לעצור את הסחף, בטרם ייווצרו נזקים בלתי הפיכים, קוראים ראשי אומ"ץ – היו"ר פנחס פליצ'ה פלד ויו"ר המועצה הציבורית, עו"ד יצחק מינא – לכל הגורמים המעורבים בדבר לעצור מיד.

הפנייה הציבורית מיועדת הן לראש הממשלה נתניהו ושר הביטחון גלנט, הן לראש האופוזיציה לפיד, הן לראשי מערכת הביטחון – הרמטכ"ל, ראש המוסד, ראש השב"כ ומפכ"ל המשטרה, והן לאנשי המילואים המוחים.

"אין ספק כי חובתה של הממשלה והעומדים בראשה לדאוג ביתר שאת להתנהלות שלא תביא את המדינה למצב כאוטי", אמר פליצ'ה פלד, שאף הוא קצין בכיר בעברו, למוד קרבות שנפצע לא אחת במהלך שירותו הצבאי. במסגרת תפקידיו הרבים פיקד פליצ'ה על גזרות הלבנון ורמת הגולן, פיקד בפועל על בית הספר הארצי ליחידות ללוחמה בטרור וכן לוחמי ולוחמות מג"ב. פלד בעל עיטור המופת וצל"שים טוען כי יש לעצור את ההליך אם זה הדבר הנדרש כעת "כדי להחזיר את המדינה לשפיות".

מראשי מערכת הביטחון מצפים בתנועת אומ"ץ להתערב בסוגיה באופן ברור ונחרץ. "אין מדובר בענייני כלכלה וחברה, החשובים לכשעצמם, אלא בנשמת אפה של מדינת ישראל. אם המצב ימשיך להתדרדר, נמצא את עצמנו מהר מאוד בסכנה קיומית – חמורה הרבה יותר מהסכנות שעמדו בפנינו במלחמות ישראל ובתוכן מלחמת יום הכיפורים".

בתנועת אומ"ץ מבינים כי הלוחמים המאיימים בסרבנות מאמינים בצדקת דרכם, "אולם גם אם הם צודקים, עדיין עליהם להפריד הפרדה מוחלטת בין הצבא להליכים המתקיימים בכנסת והמעוררים מחלוקת קשה".

Facebook
Twitter
WhatsApp
Telegram
Email

כתיבת תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.