סוף סוף בית : שבוע בלבד אחרי שנמלטו מהמלחמה, בני הזוג ראסטיסלב ואולגה קסילוב נכנסו לביתם השכור בנוף הגליל

צילום: באדיבות העירייה

סוף סוף בית : שבוע בלבד אחרי שנמלטו מהמלחמה, בני הזוג ראסטיסלב ואולגה קסילוב נכנסו לביתם השכור בנוף הגליל ומחר יתחילו עבודה חדשה, הוא כמאמן כדורגל והיא מדריכת ריקודים.

בני הזוג קסילוב הצליחו להימלט מהמלחמה במזל. יופ לפני הפלישה הרוסית, ראסטיסלב נסע לבקר את אמו במולדובה. כשהחלה המלחמה הוא כבר לא חזר לקייב ובעזרת חברים דאג שאשתו אולגה תגיע לגבול ותחבור אליו בדרך לישראל :" אם לא הייתי מבקר את אימי במולדובה, לא הייתי יכול לצאת מאוקראינה." הוא מספר " כל המשפחה שלי מצד אמא יהדית, היו לי מחשבות בעבר לעשות עלייה לארץ כך שמנטאלית היינו מוכנים, רק שאמא נשארה במולדובה והמשפחה של אשתי באוקראינה וזה קשה"

בני הזוג שהו בשבוע הראשון להגעתם במלון פלז'ה בנוף הגליל אולם כבר בימים הראשונים הבהירו כי ברצונם למצוא עבודה ולעבור לדירה שכורה. " השהיה במלון היא פתרון לימים הראשונים בלבד, אם רוצים להתקדם חייבים למצוא דירה ולהתחיל מחדש את החיים. ככל שנשארים יותר זמן במלון כך יותר קשה הקליטה" סיפרה אולגה.

בעזרת עובדי אגף הקליטה, בני הזוג מצאו דירה בשכירות המשולמת על ידי משרד העלייה והקליטה במשך השנה הראשונה בהתאם לזכאותם כעולים חדשים. העירייה סייעה בריהוט ומוצרי החשמל שנתרמו על ידי תושבים. כמו שאר העולים מאוקראינה בני הזוג זכאים לשלל הטבות מיוחדות מהעירייה וכן יכולים לקחת מוצרים ומצרכים במתחם "הכל בו" שמפעילה העירייה בחניון הבניין.

גם מקום עבודה כבר יש לבני הזוג. ראסטיסלב,יתחיל מחר את עבודתו כמאמן כדורגל בבית הספר לכדורגל בעיר ואשתו אולגה תתחיל לעבוד כמדריכת ריקודים וכושר בקאנטרי העירוני " אנחנו עדיין לא מאמינים שבתוך שבוע אחד הגענו למדינה חדשה, שכרנו דירה ומצאנו עבודה, זה קשה לתפוס"

Facebook
Twitter
WhatsApp
Telegram
Email

כתיבת תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

לקריאה נוספת

פייסבוק

אינסטגרם

טוויטר