ניצחון מוחץ לליכוד, הפתעה של כולנו ומרץ. בנימין נתניהו הוא ראש הממשלה המועדףבצורה מוחצת

אלה רק מהתוצאות שעלו מבחירות שקיימה עמותת יד עזר לחבר בשבוע האחרון ובהם שילשלו פתקים לשתי קלפיות למעלה מ-15 אלף אנשים במשך יומיים

 

הליכוד 35 מנדטים, כחול לבן 21 כחלון 9, אלה תוצאות הבחירות שקיימה עמותת יד עזר לחבר כשהציבה בשבוע האחרון קלפי פתוח אליו שילשלו את הפתקים 15,740 אנשים במשך שלושה ימים כשהשיא היה באירוע פאנל בחירות חברתי שהתקיים באולם האירועים הסמוך למוזיאון השואה, אליו הגיעו כ – 300 קשישיםוניצולי שואה.

הפאנל בו נטלו חלק  בין היתר חברי הכנסת אורן חזן (צומת), טליפלסקוב (כולנו), לאה פדידה (העבודה), יוליה מניקובסקי (ישראלביתנו), פטין מולה (ליכוד), אורלי רפפורט (איחוד מפלגות הימין), דדי פרלמוטר (מס' 2 ב"גשרבראשות אורלי לוי), ניר אבישי כהן(מרצ), ואפרת פרומן (כחול לבן) סיפק הרבה מאד הפתעות וכותרות.אבל ללא ספק שתי הקלפיות המקדמיות שהוצבו בשני מקומות שונים במתחם הבית החם של עמותת יד עזר לחבר הם שסיפקו את עיקר ההפתעה. בין היתר מלבד ניצחון סוחף של הליכוד הפתיעו עוד שתי מפלגות זו של שר האוצר משה כחלון ומרץ שצברו כל אחד 9מנדטים, לשתי המפלגות היה מנדט אחד יותר מהעבודה עם 8 מנדטים.

עוד רשמו הישג בקלפי של עמותת יד עזר לחבר ש"ס עם 7 מנדים , מפלגות  הימין 6 והרשימות הערביות תהל בל"ד צברו 6 מנדים. לא מעט רשימות לא עברו את אחוז החסימה. בין היתר מפלגתה של אורלי לוי גשר. לשאלה מי עדיף לכהן כראש הממשלה גנץ או נתניהו זכה ראש הממשלה ב-71 אחוזים מהקולות.

בפאנל החברתי שבו נטלו חלק שורה של חברי כנסת אותו הנחה העיתונאי והפרשן הפוליטי אלירן טל התייחסו חברי הכנסת בעיקרלנושאים החברתייםזכויות הקשישיםדאגה לניצולי השואהסיועלעמותות הרווחה ועזרה לנזקקים.

מנכ"ל העמותהשמעון סבגשיזם את הקלפי הפתוח ואת הפאנל אמר: "זה יום חג לדמוקרטיה וזה הפאנל הפוליטי היחיד שעוסקבעניינים חברתיים שחשובים לנו כל כךאני קורא לכם חברי הכנסתונבחרי הציבור לפעול למען הקשישה במסדרון בית החוליםהילדהרעב והמשפחה שלא מצליחה לשרוד כלכלית".

בשיאו של הפאנל נרשם עימות קולני ומתמשך בין ח"כ חזן לנציגמרצניר אבישי כהןחזן קרא לכהן "בוגדוכהן השיב לו: "אורןאתה צריך לשבת מאחורי סורג ובריחלך לקזינותתבייש".

Facebook
Twitter
WhatsApp
Telegram
Email

כתיבת תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.