נוף הגליל היא כנראה העיר הכי מרושתת בישראל ביחס לגודלה, עם לא פחות מ – 1060 מצלמות אבטחה המותקנות בכל המרחב העירוני, כולל שכונות המגורים.

האח הגדול מצלמות
צילום דוברות נוף הגליל

תושב נוף הגליל שטייל בשבוע שעבר עם כלבו ולא אסף את צרכיו נדהם לקבל מהעירייה דו"ח בצירוף תיעוד ממצלמת האבטחה המותקנת בשכונת מגוריו. הוא לא היחיד. מצלמות האבטחה שהותקנו לאחרונה על ידי העירייה בכל רחבי העיר, כולל שכונות המגורים, הביאו לתפיסה "על חם" של צעיר משחית ספסל ציבורי, תיעוד של נהג שהתנגש בעץ, סוחר מכוניות שהחנה כלי רכב בשטחי חנייה ציבוריים, אדם שהשליך פסולת בנייה למכולת האשפה הביתית ועוד אירועים חריגים שתועדו ב"אח הגדול" של נוף הגליל.

 מצלמות אבטחה אפשר למצוא בכל ערי ישראל. בנוף הגליל ככל הידוע היחידה שרישתה את כל שכונות המגורים בעיר, נוסף לאזורים המרכזיים, הצמתים וצירי התנועה הראשיים. 1060 מצלמות אבטחה הותקנו על ידי העירייה ( מצלמה  על כל 50 תושבים!) רק כדי לסבר את האוזן בעיר באר שבע, פי ארבע מנוף הגליל, מותקנות  3000 מצלמות. מעיריית נוף הגליל נמסר כי הפרויקט הושלם לאחרונה במסגרת תכנית עירונית לחיזוק תחושת הביטחון האישי של התושבים, עלות הפרויקט מסתכמת  ב – 10 מיליון שקלים במימון משרדי ממשלה ומפעל הפיס. "המצלמות משדרות את האירועים בשטח למוקד העירוני ובכך מתאפשרת תגובה מהירה של הכוחות, מניעה, הרתעה וסיוע בתפיסה של חשודים גם לטות פעילות המשטרה." מסר ראש העיר, רונן פלוט. יצוין כי נתוני המשטרה לסיכום החציון  הראשון של 2023 הצביעו על ירידה דרמטית בעבירות איכות חיים והתפרצויות בנוף הגליל. הירידה בשיעור של 40% מיוחסת לפעילות האכיפה הקשוחה והצבת מאות מצלמות  האבטחה בעיר . גם נתוני הרלב"ד מצביעים על ירידה  של כמעט 40%  במספר תאונות הדרכים שהתרחשו בעיר במחצית הראשונה של 2023: 141 תאונות במחצית הראשונה של 2023  לעומת 208 באותה תקופה  בשנה קודמת.


Facebook
Twitter
WhatsApp
Telegram
Email

כתיבת תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.