יוזמה יצירתית של אומ"ץ: על ישראל להציע לתושבי עזה תמורה כספית משמעותית עבור מידע על חטופים

תנועת אומ"ץ פנתה לראשי מערכת הביטחון ולראש הממשלה על-מנת לנסות דרך חדשה לשחרור החטופות והחטופים ∙ יו"ר התנועה, פליצ'ה פלד: "בנוסף לכסף יש לאפשר למודיע ולמשפחתו יציאה מעזה למקום בטוח" ∙ 250 ימים למלחמה, ו-120 ישראלים עדיין בשבי חמאס: חייבים לפעול בכל דרך כדי להחזיר אותם הביתה

על-פי כל הסימנים, המשא ומתן מול ראשי חמאס תקוע, גם לאחר יוזמת הנשיא ביידן, ועסקה לשחרור החטופים לא נראית באופק. מציאות זו הובילה את ראשי תנועת אומ"ץ – היו"ר פנחס פליצ'ה פלד ויו"ר המועצה המייעצת של התנועה, עו"ד יצחק מינא – להציע לקברניטי המדינה יוזמה יצירתית: פנייה ישירה לתושבים בעזה באמצעות מינשר שיפוזר מהאוויר, על-מנת שיספקו מידע לגבי חטופות וחטופים.
כפי שהתגלה במבצע הנועז שבו שחררו צה"ל, שב"כ וימ"מ 4 חטופים, חלק מהישראלים בשבי נמצאים בדירות בשטח הרצועה. ראשי אומ"ץ מאמינים כי פרס כספי גבוה יוביל לקבלת מידע אמין לגבי מיקומם של חטופים נוספים. "לדרך זו, גם אם תביא למציאת רק חלק מהישראלים המוחזקים בידי חמאס, השלכה ברוכה", אמר פליצ'ה פלד. הוא הוסיף כי מדינות רבות בעולם פעלו בדרך זו, לרבות ארצות הברית, וכי התוצאות היו טובות.
היוזמה של אומ"ץ נשלחה אל ראש הממשלה נתניהו, שר הביטחון גלנט, הרמטכ"ל הרצי הלוי, ראש השב"כ רונן בר וראש המוסד דוד ברנע. פליצ'ה פלד הדגיש כי יש להציע לעזתים שיסייעו למדינת ישראל גם מעבר למקום מוגן ובטוח ביחד עם בני המשפחה. בתנועת אומ"ץ מייחלים עם כל עם ישראל לשובם במהרה של החטופים והחטופות, כחלק משיקום החברה והמדינה.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Telegram
Email

כתיבת תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.