גלנט מאיים על חיזבאללה – אומ"ץ מתריעה מפני המחסור החמור בפתרונות מיגון אפקטיביים בכל רחבי הצפון

יו״ר אומ״ץ פליצה פנחס פלד
יו״ר אומ״ץ פליצה פנחס פלד

תופי המלחמה רועמים – ומיליוני אזרחים עלולים למצוא עצמם לא מוגנים בין השאר חסרים בישובי הצפון למעלה מ-10,000 ממ"דים יו"ר אומ"ץ פליצ'ה פלד: "מחובתה של הממשלה לספק ביטחון אמיתי לכל מי שנמצא בטווח טילי אויב"    

חיזבאללה, באמצעות שלל פרובוקציות, בוחן את מדינת ישראל – ושר הביטחון יואב גלנט הבהיר: "לא נהסס להפעיל את כל העוצמה שלנו. אנחנו נחזיר את לבנון לעידן האבן".

לישראל אכן יש עוצמה צבאית מרשימה, אבל במקביל מתריעה תנועת אומ"ץ מפני נקודת תורפה שחובה לקחת בחשבון: אי מוכנות העורף בצפון.

כבר לפני 3 חודשים, במהלך מבצע מגן וחץ, וכשהועלה החשש מפני התלקחות בזירה הצפונית, פנו ראשי אומ"ץ, היו"ר פנחס פליצ'ה פלד ויו"ר המועצה הציבורית עו"ד יצחק מינא, אל ראש הממשלה ואל האחראים על ביטחון אזרחי ישראל: "על הממשלה לספק ביטחון אמיתי לכל מי שנמצא בטווח טילי אויב".

פליצ'ה פלד מתריע מזה שנים רבות על ההזנחה המתמשכת והמשמעותית של תושבי הצפון. הוא עשה זאת עוד כששירת כמפקד בכיר בגזרות לבנון ורמת הגולן, וממשיך להילחם עבור תושבי הצפון גם כיו"ר אומ"ץ: "אנו דורשים מהממשלה תוכניות מפורטות, יעדים ברורים וזמני ביצוע לפתרונות מיגון. לא יעלה על הדעת שבמדינה עם תוצר כה גבוה כמו ישראל, מיליוני אזרחים עדיין חשופים לפגיעה מצד חיזבאללה".

על-פי דוח מבקר המדינה, כ-2.5 מיליון ישראלים חיים בלי מיגון תקני בקרבת מקום מגוריהם. בפרט ישנו מחסור של למעלה מ-10,000 ממ"דים. עוד כדאי לדעת שב-2018 החליטה הממשלה להקציב עבור מיגון העורף 5 מיליארד ₪ במשך 10 שנים, אולם יישום התוכנית מתנהל בעצלתיים. ב-2023 אף החליטה הממשלה לקצץ את תקציב המיגון מחצי מיליארד ₪ ל-100 מיליון ₪ בלבד.

"ביטחון אינו רק הרתעת האויב", הזהיר פלד, "אלא גם דאגה לעורף שנמצא במוקד כל מלחמה במאה ה-21. באחריותם של נתניהו וגלנט לוודא שאזרחי ישראל לא ישלמו מחיר יקר וכואב".

Facebook
Twitter
WhatsApp
Telegram
Email

כתיבת תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.