אומ"ץ קוראת לנשיא וליו"ר הכנסת לבטל את פגרת הקיץ הממושכת של הח"כים: "אין חרפה גדולה מזו"

הכנסת בשעות הערב

בעיצומה של מלחמה, וכשעשרות אלפי ישראלים עקורים מביתם, חברי הכנסת עומדים לצאת לפגרה של 3 חודשים ∙ יו"ר אומ"ץ, פליצ'ה פלד: "נבחרי הציבור אמורים להיות שותפים לנטל המלחמתי. יתכבדו נא ויראו דוגמה לערבות הדדית"

ישראל מתמודדת עם אתגרים מורכבים במיוחד, מהקשים בתולדות המדינה, וחברי הכנסת מעניקים לעצמם חופשה ממושכת של 3 חודשים. זוהי מציאות בלתי נתפסת, ובתנועת אומ"ץ, הנאבקת למען מנהל תקין ודמוקרטיה אמיתית, מגדירים את בחירת נבחרי הציבור לצאת לפגרה כה ארוכה כ"ביזיון".
ראשי אומ"ץ – יו"ר התנועה, פנחס פליצ'ה פלד, ויו"ר המועצה המייעצת, עו"ד יצחק מינא – שיגרו פנייה נזעמת ליו"ר הכנסת, אמיר אוחנה, ולנשיא המדינה, יצחק הרצוג. שני האישים, שמייצגים את כלל הציבור ואת הממלכתיות, התבקשו על-ידי אומ"ץ להפעיל את כל כובד משקלם הציבורי בכדי לבטל את השבתת הכנסת למשך 3 חודשים.
"אנשים עקורים מביתם, מאבדים את פרנסתם, 120 חטופים בשבי האויב, חיילינו מחרפים את נפשם מדי יום ביומו, בתי החולים מלאים בפגועי גוף ונפש – ונבחרי הציבור מתעלמים מהמצב המיוחד במדינה", כתבו ראשי אומ"ץ להרצוג ולאוחנה. "אין חרפה גדולה מזו!"
חשוב להדגיש כי במהלך הפגרה הממושכת, חברי הכנסת, עוזריהם ויועצים מקבלים את משכורתם כרגיל, מכספי הציבור. "לחברי כנסת אין מנדט לחופשה בזמן שחיילינו נלחמים בחזית", אמר פליצ'ה פלד. "נבחרי הציבור אמורים להיות שותפים לנטל המלחמתי. יתכבדו נא חברי הכנסת, במחילה מכבודם, ויראו דוגמה לערבות הדדית".

Facebook
Twitter
WhatsApp
Telegram
Email

כתיבת תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.