אומ"ץ מתריעה: יש למנות מיד נציב תלונות על שופטים

בית המשפט דחה תביעת בת זוג לשעבר לקבלת חלקה בכספי זכייה בלוטו של בעלה לשעבר, אשר ביחס לתשלומם הגיעה לידה ראיה ברורה 5 שנים לאחר איזון המשאבים ו-25 שנים לאחר הזכייה

הכנסת מבקשת לתקן את החוק, ומתקשה – ובינתיים לציבור אין כתובת לפנות אליה במקרים של התנהלות בלתי הולמת מצד שופט יו"ר אומ"ץ, פנחס פליצ'ה פלד: "זהו מצב אבסורדי" התנועה פנתה לח"כ שמחה רוטמן בדרישה לפתור את הבעיה

תנועת אומ"ץ, הפועלת למען צדק משפטי ומנהל תקין, פנתה ליו"ר ועדת חוקה חוק ומשפט בכנסת, ח"כ שמחה רוטמן, על-מנת שיקדם מינוי נציב תלונות ציבור על שופטים. נציגי אומ"ץ בוועדות הכנסת – עו"ד מוטי שנאבל ומר שלמה קלדרון, יו"ר לשכת המבקרים הפנימיים בישראל לשעבר – הזהירו מפני הנזק המתמשך כל עוד התפקיד החשוב לא מאויש.

יש לציין כי כבר לפני 4 חודשים התריעו אנשי אומ"ץ על ההתנהלות הפגומה של ועדת חוק חוקה ומשפט. בחודש מרץ החליטה הוועדה לא להאריך את כהונתו של הנציב הקודם, אורי שוהם, זאת מבלי לדאוג למינוי מחליף. בוועדה שבראשותו של ח"כ רוטמן מנסים לשנות את הליך המינוי באמצעות חוק חדש, אולם בנוסח שהוצע קיימים ליקויים רבים – ובינתיים לציבור אין כתובת לפנות אליה במקרה של התנהלות בלתי הולמת מצד שופט או שופטת.

"תיקון החוק עלול להימשך תקופה ארוכה ", אמר פליצ'ה פלד, יו"ר אומ"ץ. "זהו מצב אבסורדי ולא תקין". בנוסף הוא ציין כי "בהיעדרו של נציב אשר אמור לטפל בתלונות על שופטים בכל הדרגים, קיים חשש לניגוד עניינים מול נשיא בית המשפט העליון".

פלד ועו"ד יצחק מינא, יו"ר המועצה המייעצת של התנועה, הודו לשופט בדימוס שוהם על פעילותו המקצועית והעניינית כשמילא את התפקיד הרגיש. בתנועה מבהירים כי ימשיכו לבקר את פעילות ועדת חוקה חוק ומשפט, בתקווה כי יימצא פתרון במהרה.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Telegram
Email

כתיבת תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.