תחרות התחפושות של מועצת הדבש

לקראת חג הפורים מזמינה מועצת הדבש להשתתף בתחרות תחפושת 'דבורת הדבש' ולפעילות במכוורות התיירותיות ברחבי הארץ
תחרות תחפושות דבורת הדבש עם הדבוראי גל גולן
צילום: אושרת עזרא

לכבוד חג הפורים מזמינה מועצת הדבש להשתתף בתחרות תחפושת 'דבורת הדבש' ולסיורים מודרכים במכוורות ברחבי הארץ, להיות שותפים לתהליך ייצור הדבש, בייחוד בתקופה זו בה כבר ניתן להבחין בתחילת הפריחה האביבית השופעת ואיכותית.

הקהל הרחב והמבקרים במכוורות, יוכלו לשלוח צילומים של מחופשים ומחופשות לדבורי הדבש, דבוראים, וכל הקשור לעולם הדבורה והדבש- לתיבת הדואר של עמוד הפייסבוק- פסטיבל הדבש.

את התחפושת המנצחת- יבחרו צוות דבוראים ויעניקו פרס מתוק במיוחד עם דבש איכותי ומוצרי בריאות מהמכוורת.

ניתן לשלוח צילומים של תחפושת דבורה, עד יום שישי 22.3, עם שם המצולם, מקום מגורים, גיל, שם וטלפון הצלם ואישור פרסום הצילום.

כמו כן, במסגרת פעילויות החג במכוורות ברחבי הארץ יוכלו הילדים לבקר בכוורת אמתית, לאכול אוזני המן עם דבש, לטעום סוגי דבש שונים, להיפגש עם דבוראים וללמוד על עולמן הקסום של הדבורים ועל חשיבותה של הדבורה בהאבקת פרחי ירקות ופירות ההופכים למזון מן הצומח.

מנכ"ל מועצת הדבש, זאב מידן: "כולם מוזמנים להתחפש  לדבורים ולהשתתף בתחרות התחפושות של מועצת הדבש, לבקר במכוורות לאורך ימי החג, ליהנות מפעילות חינוכית ומעשירה לכל המשפחה וללמוד על עולמן של הדבורים" אומר מידן ומציין כי, כיום פועלים בישראל כ- 510 דבוראים העובדים ומטפלים ב-120 אלף כוורות הפזורות ברחבי הארץ, מתוכן 80,000 כוורות מוצבות באזורי גידול חקלאיים ומשמשות להאבקה.

המלצות לביקור בחג הפורים במכוורות ברחבי הארץ:

מכוורת "דבורת התבור"- בשדמות דבורה

הפריחה האביבית כבר החלה. בגליל בגולן ובכינרת, כבר ניתן להבחין בפריחה אביבית מרהיבה, מכוורת דבורת התבור השוכנת בגליל התחתון מזמינה ליהנות מפעילות פורים בלב הפריחה, עם תחפושות דבוראים ודבוריםאיפור פנים, בגדי המלוכה של אסתר  המלכה, הכנת תחפושת דבורה, סדנה ליצירת נר דונג ריחני ושלט לחדר. בנוסף, יתקיים סיור במכון רדיית הדבש ובמצפה דבורים ייחודי לצפייה בייצור הדבש, כל זאת באווירה פורימית עם שלל תחפושות.

כל ילד שיבוא בתחפושת דבורה מלאה יכנס ללא תשלום (אחד למשפחה).זמני פעילות: 21-23.3 עלות: 52 ₪ לילד, 42 ₪ למבוגר. כולל שתייה חמה. טלפון לתיאום: 04-6769598, 050-5637645

מכוורת הבוסתן- פקיעין

ג'מאל חיר הקים את המכוורת בשנת 1977 בכפר פקיעין ומזמין משפחות וילדים ליהנות בחג הפורים משילוב ייחודי בין אירוח כפרי דרוזי בחיק הטבע ופעילויות חינוכיות מגוונות להכרת עולם הדבורה. במכוורת המשתייכת למיזם אוצרות הגליל, ילמדו על תהליך ייצור הדבש, על ההיסטוריה של כפר פקיעין והעדה הדרוזית. במכוורת- סדנת יצירת נרות על ידי גלגול לוחות מדונג דבורים גולמי על פתיל מיוחד, קליעת סלים למלא בקבוקים בחול צבעוני, לבלות בפינת החי ופינת הליטוף, רכיבה על גמלים ועוד. עלות: 15-30 ₪ לסדנא. כניסה לאתר ולפינת החי + סיור ללא עלות. שעות פעילות: כל יום, בין השעות- 10:00-18:00. טלפון לתיאום: 052-2477897

Facebook
Twitter
WhatsApp
Telegram
Email

כתיבת תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.