שבוע שיא הסתיים בסופ"ש מהסרטים. חברות הקרוזים ממשיכות להציף את רציפי נמל חיפה


אחרי ששלוש אוניות קרוזים עוגנו ברציפי נמל חיפה בחמישי עם מספר שיא יומי של 11 אלף נוסעים, כ- 5,200 מהם תיירים, במהלך השבת הגיעו לחיפה עוד כ-3,500 תיירים על סיפונן של שתי אוניות תיירים נוספות.
עם הזריחה בשבת נכנסה לנמל COSTA PACIFICA שמסיימת את ההגעות שלה לאביב זה, במהלכו העלתה מספר פעמים ישראלים למסע של שבועיים עד ברצלונה וחזרה. בנוסף הגיעו על האוניה אתמול כ-2600 תיירים. אחריה נכנסה לנמל ה-VIKING MARS, אוניית פאר הנמצאת באמצע מסע סובב עולם, והגיעה עם 900 תיירים מתעלת סואץ הישר ליומיים בחיפה. האוניה תעזוב הלילה (ראשון) את הנמל.
בחמישי היו בנמל חיפה ה- Norwegian Jade של חברת הקרוזים נורוויג'יאן ועליה כ-2,700 תיירים, הקראון איריס של חברת מנו ספנות שהגיעה שוב לנמל הבוקר, וה- MSC MUSICA שמגיעה לנמל חיפה מידי יום חמישי ועל סיפונה כ-2,500 תיירים מאמריקה ואירופה שבאים לביקור בישראל, וכן כ-1000 נוסעים (ישראלים וזרים) שמתחילים ומסיימים את ההפלגה בחיפה.
גם רויאל קריביאן עם האוניה Rhapsody of the Seas החלה את העונה הארוכה שלה בנמל חיפה בשבוע שעבר, והיא תכנס שוב לנמל מחר (שני).
הצפי הכולל בנמל חיפה השנה הוא כ-230 הפלגות קרוז עליהן יפליגו כ-600 אלף נוסעים ותיירים. סך הכל יגיעו לנמל חיפה השנה כ-30 חברות קרוז שונות, 10 מהן גם הכריזו על חיפה כנמל בית בו הן מתחילות ומסיימות את ההפלגה. נתוני 2023 מהווים גידול של למעלה מ-70% אחוז ביחס ל-2022, שהייתה אף היא שנת שיא.
*ד"ר רון מלכא יו״ר דירקטוריון נמל חיפה: ”אנחנו צופים שנת שיא של נוסעים ותיירים בחיפה. נמל חיפה ובעלי הנמל, קבוצת אדני-גדות, גאים להוביל את צמיחת ענף התיירות הימית של מדינת ישראל. מאות אלפי התיירים שמגיעים לישראל לצד מאות אלפי הישראלים שנהנים מהפלגות מחיפה לרחבי הים התיכון, תורמים רבות להתפתחות העסקית של העיר חיפה ולכלכלת המדינה. אנו צופים עלייה במספר הנוסעים גם בשנים הבאות ומחויבים להמשיך ולפתח את תשתיות הנמל ולהעמיד את השירות הטוב ביותר עבור הנוסעים". *
עידכונים נוספים על עולם הקרוזים ניתן לקבל בפודקאסט של נמל חיפה "קרוז-טוק":

קרדיט: גיאודרונס
Facebook
Twitter
WhatsApp
Telegram
Email

כתיבת תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.