חולמים בספרדית

קבוצת עולים חדשים מארגנטינה, ברזיל ופנמה, שהגיעה לארץ לפני כשלושה חודשים, מתעניינת במעבר לדיור קבע בנוף הגליל

הקבוצה המונה כ-20 משפחות צעירות עם ילדים הגיעה ביום רביעי השבוע לסיור ראשון בעיר, בליווי צוות אגף הקליטה בהנהלת סבטלנה יעקובוביץ'. במהלך הסיור ביקרו העולים החדשים בפארק העירוני, במתחם הנופש והספורט, באצטדיון החדש ובאתרים שונים בעיר. "התרשמנו מאוד מהניקיון של העיר, הטיפוח והפרויקטים הרבים שמתבצעים בה", אמרו העולים בהתפעלות.

בסיום הסיור התקיים מפגש אישי עם ראש העיר, רונן פלוט, שקיבל את פניהם של העולים והציג בפניהם את העיר. העולים סיפרו על כוונתם להשתקע בעיר ולמצוא בה מקום עבודה. "בנוף הגליל יש היצע גדול של מקומות תעסוקה בכל המקצועות", אמר ראש העיר פלוט וציין כי במקצועות חסרי ביקוש בארץ מוצע לעולים הסבה מקצועית באמצעות מגוון קורסי הכשרה במכללה הטכנולוגית.

ד"ר פאולה גורדון, רופאת שיניים שהגיעה לארץ מארגנטינה לפני כשלושה חודשים יחד עם בעלה ושני ילדיהם, אמרה: "אני עובדת יומיים בשבוע בתל אביב, אבל אם תהיה לי עבודה בנוף הגליל אשמח לגור כאן". ראש העיר, רונן פלוט, השיב כי בנוף הגליל ישנן מרפאות שיניים רבות, אחת מהן מנוהלת על ידי חבר מועצה לשעבר, יליד ארגנטינה, ד"ר רוברטו פיכטנהולץ. פלוט לא השתהה ועוד במהלך הישיבה התקשר לד"ר פיכטנהולץ. "במידה ורופאת השיניים רוצה לגור בעיר, לא תהיה בעיה עם עבודה", אמר ד"ר פיכטנהולץ בתשובה, "אנחנו עכשיו מתרחבים לעבודה עם קופות החולים ויש צורך  בכוח אדם מקצועי נוסף. ד"ר פאולה גורדון, ברוכה הבאה".

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב email
Email

כתיבת תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.