'זומו'- המוזיאון הנייד הראשון בישראל, הגיע נהריה!

צילומים: מיקי אלקובי

*היום בצהריים (יום שישי), הושקה רשמית בהשתתפות מאות תושבים ואורחים, תערוכה של 'זומו'- המוזיאון הנודד הראשון בישראל שהגיע למפעל המיתולוגי זוגלובק במרכז העיר נהריה. את הנקניקים, הבשר המשומר והנקניקיות המפורסמות מחליפה כעת התערוכה: 'מפעל חיים', שבה מוצגות כ-50 עבודות אמנות עכשווית של מיטב אמני ישראל. הביקור בתערוכה שתימשך עד 2.7.22 חופשית! "זה מיזם ששם במרכז את התרבות והאומנות בעיר נהריה. זו התערוכה הגדולה הפועלת כיום בארץ במתחם שהוא לא מוזיאון קבע ואני מזמין את כולם להגיע ולהתרשם", אמר ראש עיריית נהריה, רונן מרלי. *

שיתוף פעולה תרבותי נוסף בנהריה! 'זומו', המוזיאון נייד הראשון בישראל, הגיע לתחנה השישית שלו והפעם לעיר הצפונית ויצר תערוכת ענק בתוך מפעל זוגלובק המיתולוגי שפונה לאחרונה. מקררי הענק וחדרי הייצור המרהיבים ששימשו עד לא מזמן לייצור בשר משומר, הפכו לחללים של אמנות מגוונת ויפה בה מציגים כ-50 עבודות אמנות חדשות ומבוססות קהילה שנוצרו במיוחד ל'זומו' על ידי מיטב אמני ישראל, לצד אמנים מחו״ל שהגיעו לנהריה מגרמניה ומצרפת כדי ליצור עבודה מבוססת עיר במיוחד לתערוכה.

'זומו' הוא יוזמה אזרחית-פרטית פורצת דרך, המובלת על ידי קבוצת יוצרים, אוצרים, אמנים, אנשי חינוך ומפיקים עצמאיים שהחליטו לקחת אחריות וליצור, לאצור ולהציב בכל רחבי ישראל והעולם ספסלי שיח יצירתיים.

'זומו נהריה' התאפשר בזכות שיתוף פעולה יוצא דופן בין עיריית נהריה, קבוצת הנדל"ן ריאליטי, ששטח המפעל בבעלותה ומארחת את 'זומו' ללא תמורה והוא יוצא לדרך בזכות תמיכתם הנדיבה של מפעל הפיס, הקרן המשפחתית ע"ש תד אריסון, קרן עזריאלי, קרן ביחד, שגרירות ארצות הברית ועוד שורה של תורמים ותומכים פרטיים.

התערוכה 'מפעל חיים', הופכת את המפעל הריק והנטוש, שהפך לאחד הסמלים המזוהים והמוכרים ביותר של נהריה, למפעל אמנות חיוני ושוקק חיים, שיארח את כל תושבי נהריה והסביבה וכן, מבקרים רבים שצפויים להגיע מכל רחבי הארץ. המפעל ההיסטורי, כמו גם העיר המארחת חווה רנסנס תרבותי וכלכלי, שהיווה את ההשראה לעבודות האמנות שנוצרו במיוחד ל'זומו' נהריה.

״זה מיזם ששם במרכז את התרבות והאומנות בעיר נהריה. זו התערוכה הגדולה הפועלת כיום בארץ במתחם שהוא לא מוזיאון קבע, ציין ראש עיריית נהריה, רונן מרלי. ״אני רוצה להודות לכל השותפים למיזם ובהם קרן ריאליטי, זומו, תנועת תרבות וכל הגופים שחברו יחד להבאת המוזיאון לראשונה בתולדותיו אל אזור הגליל. אני מזמין את כולם להגיע ולהתרשם מהתערוכה שתהיה כאן בנהריה עד תחילת חודש יולי והכניסה לכל הפעילויות שיתקיימו במסגרתה תהיה חופשית", הוסיף מרלי.

במקביל לתערוכת הענק, יארח 'זומו' מדי יום תוכנית ציבורית ענפה הכוללת מופעי מוזיקה, הצגות לילדים, מופעי מחול, הרצאות אורח וסדנאות לכל המשפחה. הכניסה לתערוכה שתהיה במקום עד ה-2.7.22 ולכל האירועים ללא תשלום!

כתובת התערוכה: שדרות הגעתון 8, נהריה.
שעות פתיחה: ימים ראשון עד חמישי : 08:00 עד 20:00; בימי שישי: 08:00 עד 16:00; בשבתות ובחגים: 10:00 עד 16:00.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Telegram
Email

כתיבת תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.