מרגש! צפו: ביום הזיכרון, רגע לפני העצמאות התקווה על הפודיום! זהב היסטורי לאלירן שילון באליפות העולם בשחמט!

צילום: האיגוד הישראלי לשחמט

בעיצומו של יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ורגע לפני יום העצמאות, עמד אלירן בן ה-10, על הפודיום ברודוס לצלילי התקווה עם דגל ישראל. מדובר בהישג שיא של השחמט הישראלי, מספר ימים לאחר שנער ישראלי זכה באליפות אירופה, ההבטחה הגדולה של ישראל בתחום השחמט- אלירן שילון רהב בן ה 10 ממושב מאור זכה באליפות העולם בשחמט כשגבר על שחמטאים צעירים מכל רחבי העולם.

רגע לפני כניסת יום הזיכרון ויממה לפני יום העצמאות, התקווה הושמעה על אדמת רודוס בזכות אלירן שילון רהב הצעיר שנחשב להבטחה הישראלית הגדולה ביותר בתחום השחמט, כשזכה בזהב היסטורי באליפות העולם. הזכייה ההיסטורית באליפות העולם עד גיל 10 מקפיצה עוד יותר את רף הציפיות מהעילוי הצעיר. רהב משחק שחמט מגיל 5.5 ולוקח חלק במיזם שמוביל האיגוד הישראלי לשחמט לעידוד מצוינות בשחמט –'פרויקט המחוננים' של האיגוד הישראלי לשחמט בו פעילים 20 שחמטאים צעירים בעלי הפוטנציאל הגדול ביותר מכל רחבי הארץ, ומקבל את התמיכה הגדולה ביותר בארץ – השחקן הראשון אי פעם שזוכה לחונכות של 16 שעות שבועיות "ראיתי את הכישרון הגדול והפוטנציאל ולפני כשנה וחצי אישרתי להכפיל את מספר השעות לחונכות" מספר יו"ר האיגוד צביקה ברקאי. כמו כן, משחק אלירן במרכז המצוינות בעפולה- מועדון השחמט שחקים עפולה תחת אמן השחמט ומאמנו שליווה אותו לתחרות- משה קציר.
אלירן בן ה-10, אלוף העולם הטרי סיפר בהתרגשות: "אני ממש שמח שזכיתי באליפות העולם הייתה תחרות מאוד קשה עם שחקנים מעולים, היה כיף מאוד וקשה מאוד, אני מאוד נרגש וגאה בהישג, השחמט זה משחק מרתק ומאתגר עם המון מחשבה ואסטרטגיה לחשוב מה המתחרה יעשה ואיך אתה מנצח אותו. המטרה שלי? להיות אלוף העולם לבוגרים".

אביו של אלירן, שחר, אמר לאחר הזכייה ההיסטורית: ״אנחנו מתרגשים מאוד זה הישג אדיר אלירן התאמץ מאוד והתאמן שעות רבות מידי יום, התמודד בתחרויות בארץ ובמגוון אליפויות ויחד עם אומן השחמט משה קציר ורב האומן אורי קובו השגנו את ההישג האדיר, יש לנו אלוף עולם".
משה מאמנו של אלירן הוסיף: ״אני מלווה את אלירן מגיל 6 במרכז המצוינות בעפולה, הוא שחמטאי ברמה שהשחמט הישראלי לא ידע מעולם, השתתפתי כאמן שחמט בתחרויות ואני יכול לומר בפה במלא שיש לו עתיד מבטיח! המטרה- שיהיה בעתיד אלוף העולם גם לבוגרים"
יו״ר האיגוד הישראלי לשחמט ד״ר צביקה ברקאי הוסיף: ״השחמט הישראלי נמצא בפריחה, מגיע אלירן שאפו ענק על ההישג האדיר לצד שורת הישגים בחודשים האחרונים לשחמט הישראלי- מדובר בהישג שיא בכל קנה מידה. בעוד שבוע נארח את אליפות העולם בשחמט לנכים באשדוד וכולי תקווה שההישגים הישראלים יימשכו גם שם״. ראש המועצה האזורית מנשה אילן שדה," אנו גאים באלירן אשר מייצג את ערכי המועצה לערכים ולמצוינות. ההישג של אלירן הוא גם הישגה של מערכת החינוך של המועצה."

Facebook
Twitter
WhatsApp
Telegram
Email

כתיבת תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

לקריאה נוספת

פייסבוק

אינסטגרם

טוויטר