הודעה משותפת של שר התרבות והספורט מיקי זוהר השר לבטחון לאומי ח׳כ איתמר בן גביר ומפכ״ל משטרת ישראל רב ניצב יעקב שבתאי

בעקבות מגפת האלימות בספורט, שוחחו היום שר התרבות והספורט מיקי זוהר ומפכ״ל המשטרה רנ״צ יעקב שבתאי וסיכמו על קיום דיון חירום בנושא מיד עם תום החג, והמשך האכיפה במגרשי הספורט ומחוצה להם תוך דגש על מניעת פגיעה בבלתי מעורבים.

דיון החירום בנושא האלימות בספורט, ייערך מיד אחרי החג, בנוכחות ראשי קבוצות הכדורגל והכדורסל, ההתאחדות והמינהלת לכדורגל וכדורסל, המשטרה והאוהדים.

בימים האחרונים מגפת האלימות בספורט מתפשטת ברחבי הארץ ורק אתמול הובהלו שני אוהדי הפועל פתח תקווה לבית החולים אחרי תקיפה אלימה שעברו מאוהדי קבוצה אחרת.

שר התרבות והספורט מיקי זוהר: חייבים לעצור את מגפת האלימות בספורט ואני מחויב לזה בכל כוחי. במקביל למאמצים להימנע מפגיעה בבלתי מעורבים ולמנוע מהומות במגרשים, חייבים לעשות הכל כדי לעצור את המגפה לפני שיקרה חלילה אסון גדול. על כן מיד עם תום החג אקיים דיון חירום בנושא עם כלל הגורמים לקביעת צעדים משמעותיים ומידיים״.

השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר:
תופעת האלימות בספורט עלתה מדרגה בשנים האחרונות ועלינו לעשות הכל כדי להחזיר את חוויית הספורט הרגועה למגרשים. מיום כניסתי לתפקיד קיימתי שורה של דיונים דחופים בנושא במשרדי בהשתתפות המשרדים הרלוונטיים והמשטרה, הוספנו תקנים, שחררנו כלים למשטרה, אנחנו מעבירים חקיקה שמתאימה למצב בשטח ונמשיך להוסיף עוד יכולות ואמצעים על מנת להאבק בתופעה ולנצח אותה. חובתנו לדאוג כי הורה ששולח את ילדיו למשחק כדורגל או כדורסל יודע שהם בטוחים״.

מפכ״ל המשטרה רנ״צ קובי שבתאי:
"משטרת ישראל משקיעה משאבים ואמצעים רבים לטובת הטיפול בתופעת האלימות באירועי הספורט , אלימות שלצערנו רשמה בימים האחרונים רף חדש מדאיג ומסוכן. הובלנו שינויי חקיקה , הצענו פירוטכניקה קרה שאינה מסכנת את הצופים , הכנסנו מגנומטרים ורשתות למניעת השלכת חזיזים וזיקוקין לשטח המגרש ואנו משקיעים רבות בהסברה ושיחות מקצועיות עם בעלי הקבוצות מינהלות הליגות השונות חוגי האוהדים וההתאחדות. ספורט הוא תרבות ולא נאפשר לפורעי החוק להפר את הסדר ולפגוע בחוויה הזו שמרבית המשתתפים בה נורמטיביים״.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Telegram
Email

כתיבת תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.