"אני מוריד בפניך את הכובע"

צילומים: ארז שטיינר

כך אמר מנכ"ל המשרד לשירותי דת בדברי פרידה לאריה פרג'ון: המנכ"ל התייחס לפעילותו הנמרצת למען בית העלמין תל רגב. עו"ד עודד פלוס ממליץ להפוך את המקום למודל העתקה לכל בתי העלמין בארץ

בטקס פרידה מאריה פרג'ון, יו"ר ומנכ"ל בית העלמין האזורי תל רגב, שסיים למעלה משש שנים בתפקיד, שיבחו  כל הדוברים את פעילותו של פרג'ון למען הציבור והמהפך שעשה בבית העלמין הגדול והמפואר בארץ.

"אני מוריד בפני אריה פרג'ון את הכובע על היותו דוגמה ומופת לעשייה ולנחישות ותרומתו הרבה למען בית העלמין תל רגב" אמר עו"ד עודד פלוס, מנכ"ל המשרד לשירותי דת, שהוסיף כי הוא מציע  להפוך את המקום למודל העתקה לכל בתי העלמין. "אם מישהו רוצה להקים בית עלמין בצפון אני מציע שיעשה את זה בתל- רגב" אמר המנכ"ל.

השר לשירותי דת, הרב יעקב אביטן, נאלץ  ברגע האחרון לוותר על השתתפותו מאחר ונסע להשתתף בהלויותו של בן זיקרי מאשדוד שהציל משפחה מטביעה בחוף זיקים. לטקס הגיעו רבנים מהערים באזור, ראשי האגפים במשרד לשירותי דת, יו"ר חברות קדישא, מועצות דתיות, מתכננים, קבלנים ואישי ציבור שהיו בקשר עם אריה פרג'ון במהלך שנות כהונתו.

בדברי פרידתו ציין אריה פרג'ון כי מיום שקיבל על עצמו את התפקיד "הצבתי לעצמי מטרה ברורה: לקדם ולפתח את בית העלמין, להתאים אותו לעידן החדש. להפוך את המקום לנגיש וידידותי לכלל האוכלוסייה ולדאוג  לדורות הבאים". הוא הודה לכל מי שסייעו לו בהגשמת החזון.

במהלך שנות כהונתו של אריה פרג'ון נעשו במקום פעולות רבות: יישום  תוכנית הרחבה שכללה תכנון וביצוע בזמן שיא של 8 חודשים. הוספת שטחים חדשים, הקמת תשתיות  הרחבה לשטח  של 450 דונם. בין השאר הוקמה חלקת קבורה אזרחית שפתרה למטרופולין חיפה את  הקבורה לחסרי דת. בית העלמין עבר שיפוץ יסודי, תמרור וגינון והפך לבית עלמין לדוגמה, אליו מגיעים נציגי האוצר, חברות קדישא, עיריות וכל העוסקים בנושא על מנת לראות, ללמוד וליישם את מה שנעשה שם.

היו"ר היוצא ציין כי נעשה מיפוי יסודי והוקם מאגר מידע של הנפטרים. הופעלה אפליקציית- ישומון המאפשרת הגעה לכל קבר. הותקן שילוט אלקטרוני ,הוקם אתר אינטרנט ודף פייסבוק ועוד.

אריה פרג'ון הזכיר גם את התקופה הקשה, שבה נאלץ להתמודד עם תופעות של בריונות חמורה, ונדליזם, פגיעה ברכוש בבית העלמין ואיומים. כל זאת עד שבסיוע המשטרה וחברי כנסת וצוות המשרד לשירותי דת "ובזכות העובדים המסורים שלנו כאן עברנו גם את התקופה החשוכה הזאת".

אריה פרג'ון הודה לכל מי שעבד לצידו במהלך השנים, החל מהשרים במשרד לשירותי דת, דרך המנכ"ל, ראשי האגפים, אנשי משרדי הממשלה השונים וכל מי שהיתה לו נגיעה לתל –רגב." ישלם ה' לכם כגמולכם על עשייתכם ותמשיכו ללוות את המקום הזה בפרויקטים נוספים  ובעשייה היומיומית בבית העלמין".

יו"ר חברה קדישא הספרדית בחיפה, מכלוף עקיבא, ברך את פרג'ון על תרומתו הגדולה , העניק לו שי מגן הוקרה ואמר למחליפו "אתה נכנס לנעלים גדולות מאוד שמשאיר כאן אריה פרג'ון".

רפי ברנז, שקיבל את תפקיד יו"ר מועצת תל רגב, והיה בעברו ממלא מקום ראש העיר בת ים, הודה גם הוא לאריה פרג'ון  על מסירותו הרבה לתפקיד ואמר כי ישמח להיעזר בו בכל נושא והוסיף "הקמת מקום לתפארת אשריך שהגעת לזה".

Facebook
Twitter
WhatsApp
Telegram
Email

כתיבת תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.