חיים משותפים ורב-תרבותיות בבית הספרדי: ארוחה חגיגית לשבירת צום הרמדאן

ארוחה חגיגית לשבירת צום הרמדאן
ארוחה חגיגית לשבירת צום הרמדאן

הבית הספרדי הוא בית למאות עובדים, מכל חלקי החברה הישראלית רב-תרבותיות ואחווה היוו מאז ומתמיד ערכים מרכזיים בניהול הבית, ובפרט מבחינת המנכ"לית נטעלי בן ארוחת ערב לציון שבירת צום הרמדאן המחישה, באופן טעים במיוחד, את הכבוד לכל אנשי ונשות הצוות

הבית הספרדי הוא דוגמה מצוינת למגדל בבל מודרני שבו הגיוון האנושי הוא נכס. בפרט ראוי לציון החיבור המוצלח בין יהודים וערבים שעובדים יחד כתף אל כתף, וביחד מציינים גם אירועים שונים.

דוגמה מצוינת לכך היא ארוחת הערב החגיגית שהוגשה לכבוד שבירת צום הרמדאן. כידוע, לאורך חודש שלם צמים המוסלמים המאמינים מזריחה ועד שקיעה, ואחרי שהשמש שוקעת נערכת ארוחה מיוחדת. בבית הספרדי הוחלט לערוך ארוחת ערב עשירה, הן מתוך רצון להעניק יחס חם לעובדות ולעובדים המוסלמים והן מתוך מחויבות אמיתית לקירוב לבבות. הארוחה כללה גריל בשרים, מבחר רחב של סלטים מושקעים וקינוחים משמחים. באירוע לקחו חלק אחים, אחיות, מטפלים, מטפלות, מנהל בית המרקחת, מנהלת הסיעוד, סמנכ"ל הבית הספרדי עדי מתתיהו והמנכ"לית נטעלי בן.

מנהלי הבית הספרדי הדגישו את החשיבות הרבה של מתן כבוד לכל העובדות והעובדים המסורים. כמו כן ציינו לטובה את החיבור האנושי שמאפיין את הבית הספרדי – חיבור שמצד אחד אין טבעי ממנו כשנמצאים יחד מדי יום, ומצד שני אינו מובן מאליו במציאות הישראלית, ולכן יש לטפח אותו, כולל באמצעות ארוחות חגיגיות וציון החגים של כל הדתות.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Telegram
Email

כתיבת תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.