רות שורץ מונתה ליו"ר הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה חיפה

רות שורץ , צילום יחצ
רות שורץ , צילום יחצ

שר הפנים משה ארבל: "הגב' רות שורץ מצטרפת למנהלות מצויינות ומוכשרות שנמצאות בתפקידי מפתח בהנהלה הבכירה ובהובלה של משרד הפנים, ומביאה איתה ניסיון עשיר במגוון נושאים בתחום התכנון והבנייה, ידע רב בניהול יעיל ובהובלה של תהליכים מורכבים".

שר הפנים והבריאות, משה ארבל, מינה את רות שורץ, לתפקיד יו"ר הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה חיפה. הבחירה נעשתה במסגרת ועדת איתור שבראשה עמד מנכ"ל משרד הפנים.

שורץ (50), מתגוררת בגבעתיים, שימשה ב-5 השנים האחרונות בסמנכ"לית רגולציה ברישוי ובנייה במינהל התכנון. במסגרת התפקיד, הייתה אחראית על קידום והובלת שינויים בחוק התכנון והבנייה (מורשה להיתר, ביטול הקלות); ייזום והובלת שינויים וקיצור הליכים בתקנות התכנון והבנייה; הסמכה של ועדות מקומיות; בקרה על ועדות מקומיות; הקמה של מכוני בקרה ופיקוח על מכוני בקרה; וניהול מערכת רישוי זמין.

שורץ כיהנה כיו"ר ועדה מרחבית הראל ומעלה חרמון. ובנוסף לתפקידה כסמנכ"לית רגולציה ברישוי ובנייה במינהל התכנון, שורץ משמשת כיו"ר הוועדה המיוחדת גולן.

שורץ הינה בעלת תואר MSc (מגיסטר) בתכנון ערים ואזורים, הפקולטה לארכיטקטורה ובינוי ערים, הטכניון, ותואר שני (EMPA) במדיניות ציבורית מביה"ס מקסוול אונ' סירקיוז, ארה"ב.

במסגרת תפקידה תהיה אחראית בין היתר על ניהול וסדר יום הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה, ויישום יעדי הממשלה ומדיניות מטה התכנון במחוז.

מחוז חיפה משתרע על שטח כולל של 866 קמ"ר, מחדרה בדרום ועד קריית מוצקין בצפון, מהים במערב ועד ואדי עארה במזרח. במחוז קיימים 94 יישובים בהם יישובים עירוניים, קיבוצים, מושבים וכפרים ובהם אוכלוסייה של כ-1,053,426 תושבים.

המינוי בכפוף לאישור הממשלה.

שר הפנים משה ארבל: ״אני מברך על מינויה של גב׳ רות שורץ ליו״ר הועדה לתכנון ובניה במחוז חיפה. רות מצטרפת למנהלות מצוינות ומוכשרות שנמצאות בתפקידי מפתח בהנהלה הבכירה ובהובלה של משרד הפנים ומביאה איתה ניסיון עשיר במגוון נושאים בתחום התכנון והבנייה, ידע רב בניהול יעיל ובהובלה של תהליכים מורכבים. כל זאת, לצד חיבור וזיקה לאזור חיפה והצפון והבנת האתגרים התכנוניים העומדים לפתחו. אני סמוך ובטוח שהמקצועיות והיכולות הגבוהות של רות יסייעו לנו לקדם את ההתיישבות במטרופולין חיפה ולהעניק לאזור שגשוג פיתוח וצמיחה".

Facebook
Twitter
WhatsApp
Telegram
Email

כתיבת תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.