נתוני שבא – לראשונה מפרוץ המלחמה, ההוצאות בכרטיסי אשראי גבוהות משבוע ממוצע:

בשבוע ה-8 של מלחמת "חרבות ברזל" ההוצאות של הציבור הגיעו ל-10.183 מיליארד ₪ – נתון גבוה ב-11.9% משבוע ממוצע

ההוצאות בענפי ההלבשה וההנעלה, החשמל והאלקטרוניקה היו גבוהות מהממוצע; התאוששות נרשמת בענפי התיירות

מנתוני חברת שבא, מפתחת ומנהלת מערכת התשלומים הלאומית בכרטיסי אשראי, עולה כי בשבוע ה-8 של מלחמת "חרבות ברזל" (26 בנובמבר עד ל-2 בדצמבר) נמשכה מגמת הגידול בפעילות המשק ולראשונה מאז פרוץ המלחמה ב-7 באוקטובר נרשם שבוע שבו ההוצאות של הציבור הישראלי בכרטיסי אשראי היה גבוה מהממוצע. ההוצאות בשבוע שעבר הסתכמו ב-10.183 מיליארד ש״ח והן גבוהות ב-11.9% ו-1.1 מיליארד ש״ח לעומת שבוע ממוצע מתחילת 2023 שבו ההוצאות עומדות על 9.096 מיליארד ש״ח.

בשבוע שעבר חלה עליה של כ-1.4 מיליארד ₪ בהיקף ההוצאות בכרטיסי אשראי לעומת השבוע ה-7 של המלחמה (19 בנובמבר עד ה-25 בנובמבר), מדובר על עליה בשיעור של 15.6% בסך ההוצאות של הציבור הישראלי בשבוע שעבר לעומת השבוע שקדם לו.

בשבוע הראשון של המלחמה היקף ההוצאות עמד על 6.496 מיליארד ₪, בשבוע ה-2 של המלחמה 6.939 מיליארד ₪, בשבוע ה-3 של המלחמה סך ההוצאות עמדו על 7.965 מיליארד ₪, בשבוע ה-4 סך ההוצאות הגיע ל-7.512 מיליארד ש״ח, בשבוע ה-5 7.142 מיליארד ש״ח, ובשבוע ה-6 ל-7.153 מיליארד ש״ח.

טלי הולנברג, סמנכ״לית שיווק, פיתוח עסקי ומכירות של שבא מציינת כי ״אנחנו רואים מגמה של התחזקות בפעילות המשק בשורה של ענפים וגם התאוששות חלקית של ענפים שנפגעו בצורה קשה מהמלחמה בתחום התיירות והפנאי. חשוב לזכור שברובו של השבוע שעבר היינו תחת הפוגה בלחימה וייתכן שזה היה הגורם שהוביל לנתונים הגבוהים בהוצאות".

מצ"ב להודעה זו אקסל עם נתוני ההוצאות בענפים הבולטים במשק במהלך השבוע הראשון והשבוע השני של מלחמת "חרבות ברזל" ובהשוואה להיקף ההוצאות בענפים בשבוע ממוצע

Facebook
Twitter
WhatsApp
Telegram
Email

כתיבת תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.