שיעור לדוגמה

צילום נוף הגליל

שרית אליו, תושבת שכונת "רמת גולדה" ( לשעבר הר יונה א' ) בנוף הגליל, אימא לשלושה נערים מתבגרים, ויו"ר ועד הורים בתיכון "יגאל אלון" בעיר, יזמה הקמת מוקד תגבור לימוד לתלמידי כיתות ז' הפועל במרכז קהילתי "יקינטון"


ביוזמתה המבורכת, שרית הקימה מוקד למידה לתלמידי כיתות ז' במרכז קהילתי "יקינטון" לספורט ולפנאי, הפועל ברשת המרכזים הקהילתיים בנוף הגליל. במוקד הלמידה, הנערות והנערים קיבלו תגבור לימודי, עזרה בהכנת שיעורי בית וליווי בכתיבת עבודות. את המוקד הפעילו סטודנטים רבים, מלגאי מפעל הפיס של מרכז צעירים בעיר.
מטרת המוקד – לתת מענה ותגבור לתלמידים בשעות אחר הצהריים וללא תשלום. "אנחנו יודעים שבשיעור, לא כל התלמידים קשובים עד הסוף ויש המתביישים לשאול את המורה, מרגישים שהבינו וכשמתחילים להכין את שיעורי הבית נתקעים ואינם מצליחים להתקדם. כך נוצר תסכול, פער בהבנת החומר אצל התלמיד והביטחון העצמי של התלמיד יורד", מסבירה

שרית אליו, "היה לי חשוב לפתוח וליישם את הפרויקט, כך שלתלמידות ולתלמידים יהיה מקום בו יוכלו להכין שיעורי בית באווירה טובה, עם ערכים, נתינה וכבוד לאחר.
המוקד שימש כבית, בו למדו והתפתחו בהעצמת הפרט והקבוצה".
שרית ממשיכה: "זה בית בו גם הסטודנט מרגיש חלק חשוב ועיקרי ומפתח תחושת שייכות, מעורבות, משמעותיות, עוצמה פנימית ומגלה את עצמו ואת כוחו ויחד עם זאת דואג להצלחתו של התלמידים."
ילנה וייסמן, מנהלת מרכז קהילתי "יקינטון", מוסיפה: "מוקד הלמידה שימש לנוער בית שאפשר והזמין לחוויה מעצימה, שבו אחד עוזר לשני ונותן מעצמו ומקבל מהאחר."
יצוין כי תלמידי כיתות ז' שמחו להיות מלווים בסטודנטים וראו בהם דמויות בוגרות ונערצות. כמו כן, הסטודנטים היו קשובים לתלמידים, הובילו רגשית, מקצועית וחברתית את התלמידים שהרוויחו הזדמנות נוספת להשלמת פערים לימודיים עם חוויה מתקנת בה הצליחו להאמין בעצמם ולבנות את עצמם מחדש".

החלום הפרטי של שרית התגשם, אפוא, הודות לרצון הטוב והבנה עמוקה שהולידו פרויקט מקסים התורם רבות לנוער. שיתוף הפעולה, ההבנה ההדדית של שרית וילנה על חשיבותו, אפשרו לחלום להתגשם. כולם מקווים עתה שהמיזם ימשיך ללוות את תלמידי העיר גם בספטמבר עם תחילת שנת הלימודים.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב email
Email

כתיבת תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

לקריאה נוספת

פייסבוק

אינסטגרם

Instagram has returned invalid data.

טוויטר