אוניברסיטת חיפה תעניק תואר לשם כבוד לנשיא אוניברסיטת הרווארד – פרופ' לורנס בקאו

פרופ' לורנס בקאו

אוניברסיטת חיפה תעניק תואר ד"ר לפילוסופיה לשם כבוד לנשיא אוניברסיטת הרווארד פרופ' לורנס (לארי) בקאו, בהוקרה על מנהיגות יוצאת דופן בזירת ההשכלה הגבוהה, על מסורת של נאמנות לחקר האמת ועל רתימת כישוריו יוצאי הדופן להתמודדות אמיצה עם אתגרי האנושות בת זמננו ולהארת נתיביה.
התואר יוענק לפרופ' באקו ב-15.3.2021, במתכונת מקוונת, במסגרת אירועי חבר הנאמנים ה–49 של האוניברסיטה, במסגרתו יעביר פרופ' באקו הרצאה בנושא חשיבות ההשכלה הגבוהה לאור משבר הקורונה.
"גאווה גדולה היא להעניק את התואר המכובד של אוניברסיטת חיפה לאחד המנהיגים החשובים בתחום ההשכלה הגבוהה של ימינו. פרופ' באקו פעל במשך כל חייו לחזק את האקדמיה כמנוע של מוביליות חברתית, הגברת השוויון בחברה וחיפוש מתמיד אחר האמת. כולנו באוניברסיטת חיפה גאים לצעוד בנתיב שפרופ' באקו מאיר עבור כולנו", אמר נשיא אוניברסיטת חיפה, פרופ' רון רובין.
פרופ' באקו, נשיאה ה-29 של אוניברסיטת הרווארד – המוסד האקדמי היוקרתי בעולם – הוא אחד מהבולטים שבמנהיגי האקדמיה בעשורים האחרונים. הוא מומחה במספר תחומים מדעיים, בין היתר משפט ציבורי, כלכלה סביבתית, עיצוב מדיניות וגיאופוליטיקה ועוד. בשלושת העשורים האחרונים, כנשיא אוניברסיטת טאפטס ואחר כך כבכיר בשדרה הניהולית של הרווארד ומשנת 2018 כנשיא ה-29 של אוניברסיטת הרווארד, פעל רבות לחיזוק תפקידה של ההשכלה הגבוהה כמנוע של מוביליות חברתית, תוך מתן דגש לחשיבות של המגוון האנושי, חופש אקדמי ותפקידן החברתי של האוניברסיטאות כמוסדות ששואפות תמיד לחפש אחר האמת – ערכים החרוטים על דגלה של אוניברסיטת חיפה.
פרופ' לורנס (לארי) בקאו נולד בדטרויט, בן להורים יהודים. אמו, היחידה מבני משפחתה שניצלה ממחנה ההשמדה אושוויץ, היגרה לארצות הברית מיד לאחר סיום מלחמת העולם השנייה. אביו נולד במינסק, והיגר כילד עם משפחתו לארצות הברית בתחילת המאה ה-20 ועבד כעורך דין. פרופ' בקאו סיים תואר ראשון בכלכלה באוניברסיטת MIT ולאחר מכן סיים תואר JD במשפטים באוניברסיטת הרווארד. בשנת 1976 סיים פרופ' בקאו תואר שלישי במנהל ציבורי בהרווארד וכיהן כפרופסור בחמש מחלקות שונות באוניברסיטת MIT. בשנת 2001 נבחר לכהן כנשיא אוניברסיטת טאפטס ומילא תפקיד זה במשך 10 שנים ולאחריהן שימש במשך שלוש שנים כנשיא תוכניות הלימודים הגבוהים בבית הספר לחינוך של הרווארד.
בפברואר 2018 נבחר פרופ' בקאו לכהן כנשיא אוניברסיטת הרווארד ונכנס לתפקידו ביולי אותה שנה. במהלך השנים זכה פרופ' בקאו במספר פרסים ואותות הוקרה וכיהן כפרופסור אורח במספר אוניברסיטאות בעולם. פרופ' בקאו נבחר לחבר באקדמיה האמריקאית לאומנויות ומדעים ובתקופת כהונתו של הנשיא ברק אובמה שימש כחבר במועצת היועצים של הבית הלבן ליוזמת – Historically Black Colleges and Universities.

קרדיט צילום:
פרופ' לורנס (לארי) בקראו – אוניברסחטת הרווארד
פרופ' רון רובין – אוניברסיטת חיפה

Facebook
Twitter
WhatsApp
Telegram
Email

כתיבת תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.