5 שנות מאסר בפועל על רו"ח מקריית ביאליק בגין עבירות של הלבנת הון

בית המשפט המחוזי בחיפה ( בפני כב' השופט אמיר טובי ) גזר על רני גלבוע בן 51 רואה חשבון מקריית ביאליק 5 שנות מאסר בפועל , מאסר על תנאי , קנס בסך 200 אלף ₪ וחילט סך של כ 1.2 מיליון ₪ לאחר שהודה והורשע במסגרת הסדר טיעון בביצוע עבירות של הלבנת הון , זיוף מסמך בכוונה לקבל באמצעותו דבר בנסיבות מחמירות , שימוש במסמך מזויף ועבירות מס נוספות .
פוזיציה!
פוזיציה!

בעקבות חקירה שנוהלה על ידי פקיד שומה חקירות מס הכנסה חיפה והצפון ברשות המיסים ובשיתוף מפלג הונאה חוף במשטרת ישראל  הוגש באמצעות עוה"ד מוחמד מולא כתב אישום  כנגד רו"ח  רני גלבוע שבו  הודה במסגרת הסדר טיעון וממנו  עולה  כי החל משנת 2009  ועד 2017 ביצע הנאשם פעולות במטרה לקבל כספים במרמה ממס הכנסה עבור חלק מלקוחותיו , תוך ביצוע עבירות נוספות, וזאת באמצעות הגדלת סכום ההחזר שקיבלו הלקוחות ממס הכנסה, ובכך הגדיל הנאשם את סכום העמלה אותה קיבל כשכר טרחה מהלקוחות בשיעור הנע בין 18%- 30% מסכום החזר המס.

עוד עולה כי הנאשם נהג לזייף את המסמכים שמסרו לו הלקוחות באופן המזכה אותם בקבלת החזר שלא היו זכאים לו, או בקבלת החזר גבוה יותר מזה שהיו זכאים לו.

באמצעות המרמה, קיבלו הלקוחות , בתקופה הרלוונטית , החזרים ממס הכנסה בסך שאינו פוחת מ 6,737,874 ₪ , סכום המהווה רכוש אסור כהגדרתו בחוק איסור הלבנת הון.

בית המשפט ציין בגזר הדין כי " במעשיו פגע הנאשם לא רק בקופת המדינה ובאמון שניתן לו על ידי הרשויות מתוף מעמדו כרואה חשבון אלא שהוא גם פגע בלקוחותיו אשר נתנו בו את אמונם ומבטחם, הנאשם זייף מסמכים שהוגשו לרישות המס בשמם של אותם לקוחות, וללא ידיעתם ובכך הפך אותם לשותפים למעשי המרמה, שלא מרצונם ומאחורי גבם. "

Facebook
Twitter
WhatsApp
Telegram
Email

כתיבת תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.