לקראת הצעד הבא בחקיקת חוק הפוטושופ: עמותת אומ"ץ קוראת לקדם את התיקון שהגישה ח"כ מגן תלם

יו"ר אומ"ץ פליצה פלד. צילום באדיבות אומ"ץ

התיקון יעניק לחוק הפוטושופ שיניים באמצעות סנקציות על המפרסמים וימנע בעיות של דימוי גוף מעוות. "הפרעת אכילה היא מחלה הרסנית שמתפשטת ומתגברת ברשתות החברתיות", הדגישה מגן תלם.

ביום רביעי הזה (22.6) תתכנס ועדת הבריאות לדיון בתיקון לחוק הפוטושופ שהגישה ח"כ מגן תלם מישראל ביתנו. התיקון לחוק עבר קריאה טרומית וכעת תדון בו ועדת הבריאות לקראת העלאתו לקריאה ראשונה במליאת הכנסת.

תנועת אומ"ץ אשר פועלת למען צדק משפטי וחברתי, נרתמת לקידום החוק לקראת הדיון בוועדת הבריאות.

פנחס פליצ'ה פלד, יו"ר התנועה, קרא לחברי ועדת הבריאות של הכנסת לאשר את החוק וכתב: "התנועה רואה בחומרה מצב לפיו נחקק חוק ללא הוראות על דרכי שמירתו". ח"כ מגן תלם הדגישה: "אני שמחה שתנועת אומ"ץ התגייסה לקידום התיקון לחוק הפוטושופ אותו יזמתי. הפרעת אכילה היא מחלה הרסנית שמתפשטת ומתגברת ברשתות החברתיות, והורסת את דימוי הגוף של בני הנוער ומבוגרים כאחד. אני שמחה שהחוק מקבל תמיכה ציבורית ומאמינה כי ביום רביעי נעשה עוד צעד חשוב למען עולם פרסום שפוי יותר שמקדם דימוי גוף חיובי".

רזון מופרז בפרסומות מייצר דימויי גוף מעוותים ועלול להגדיל את הסיכון להופעת הפרעות אכילה. ח"כ מגן תלם, שהגיעה מעולם הדוגמנות, ראתה את ההשלכות ההרסניות של הריטושים והצרת ההיקפים על נשים, נערות ונערים.

ההצעה של מגן תלם, מאפשרת להטיל קנסות של מאות אלפי שקלים על מי שיפר את החוק. על-פי התיקון, ניתן יהיה להטיל קנס גם על מי שיפר את החובה לציין באופן ברור אם נעשה שימוש בתוכנה גרפית לצורך הצרת היקפים של משתתפים בפרסומות.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Telegram
Email

כתיבת תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.