לאחר אירועי האלימות האחרונים בסירקין, פנתה רה״ע פעם נוספת לשר לבטחון פנים בבקשה לסיוע ממשלתי למימון יחידת שיטור עירונית

פעילות שגרתית של פקחי עיריית חיפה במתחם סירקין, השבוע. קרדיט: ראובן כהן, דוברות עיריית חיפה

במכתב ששיגרה רה״ע חיפה, עינת קליש רותם לשר לביטחון פנים, ח״כ עמר בר-לב היא ביקשה שוב את סיועו במימון יחידת שיטור עירוני בחיפה. פניה זו הינה חוזרת לאחר מספר פניות נוספות למשרד לביטחון פנים וזאת בהמשך לאירועי מאי 21 בהם נפגעה תחושת הביטחון בעיר, בדגש על שכונות הדר, חליסה והעיר התחתית לנוכח אירועי אלימות קשה, אירועים עברייניים, סחר בסמים, זנות וכניסה של רכבים משופרים לעיר תוך סיכון הציבור.

כזכור, פרויקט ״שיטור משולב״ של סייר ושוטר הופסק בכל הרשויות בשנת 2019, ומאז פועלת בעיר סיירת ביטחון עם פקחים עירוניים שהינם בעלי סמכות מוגבלת מאד – לא אחת הם עדים לפשיעה חמורה ללא יכולת מעשית למתן מענה מרתיע.

עוד ציינה קליש בפנייתה כי למרות שהמשטרה פועלת ללא לאות למיגור הפשיעה הגואה בעיר, המציאות בשטח מעידה כי ״השמיכה קצרה מדי״ וחוסר הנוכחות המשטרתית ברחובות העיר מורגשת.

כחלק ממדיניותה של רה״ע להגביר את תחושת הביטחון של תושבי חיפה עבר בתקופה האחרונה אגף הפיקוח העירוני שינוי ארגוני מקיף הכולל: הקמת יחידת אופנועים, תגבור פקחים והכפלת כמות מצלמות האבטחה ברחבי העיר. כל אלו ועוד הובילו במספר מקרים לסיכולים ממוקדים של אירועים עברייניים.

רה״ע חיפה עינת קליש רותם: ״בעבר עלתה האפשרות כי מפקד המחוז יחתום על צו המאפשר לפקחי העירייה לקבל סמכויות של ׳פקח מסייע׳. אני מקווה שהשר יירתם לבקשתי ויסייע לתמיכה בהסמכת סיירי הבטחון בעיריית חיפה כ׳פקחים מסייעים׳, שיוקצו לטובת יחידת שיטור עירוני ובכך נייצר מכפיל כוח בפריסה נרחבת. בנוסף, לאור ההתרחשויות בחודשים האחרונים, על הממשלה לעזור בתקצוב היחידה המשולבת, ויפה שעה אחת קודם״.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Telegram
Email

כתיבת תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

לקריאה נוספת

פייסבוק

אינסטגרם

טוויטר