תקציב עיריית נהריה לשנת 2022 אושר במועצת העיר

תקציב עיריית נהריה לשנת 2022
תקציב עיריית נהריה לשנת 2022. צילומים: עיריית נהריה

מועצת העיר נהריה אישרה את התקציב לשנת 2022 שנאמד ב-495.402 מיליון ש"ח. 36% מכלל ההשקעות העירוניות יופנו לתחום החינוך. ״השנה הקטנו את הגרעון הנצבר משנים קודמות בכ-40% ולראשונה מזה 13 שנים, תקציב העירייה בפועל הסתיים מאוזן", ציין רה"ע רונן מרלי

מועצת העיר נהריה אישרה אמש (יום ד') ברוב של 15 תומכים מול מתנגדת אחת ונמנעת אחת את התקציב לשנת 2022 שנאמד ב-495.402 מיליון ש"ח. "כעיר ששמה את החינוך בראש סולם העדיפויות, ההשקעה בחינוך השנה תגיע לכ-36% מכלל ההשקעות העירוניות", ציין ראש העיר רונן מרלי.

במקביל, תמשיך העירייה לתת שירות מיטבי בכל תחומי הרשות (שיפור פני עיר, רווחה, תרבות, ספורט, קליטה, דת, תיירות, איכות סביבה ועוד). לתקציב השנתי שנאמד כאמור ב-495.402 מיליון ש"ח מתווסף סכום של כ-21 מיליון ש"ח שמושקעים במרכזים הקהילתיים ו-63 מיליון ש"ח נוספים שנועדו להשקעה בחינוך העל יסודי בעיר ובסה"כ סכום של 579 מיליון ש"ח.

גזבר העירייה, מיכה ז'נו סקר בפני חברי מועצת העיר את עיקרי התקציב ויעדיו לשנה הקרובה וציין כי שנת 2021 היא השנה הראשונה מאז שנת 2008 שהסתיימה מאוזנת, כתוצאה מהתנהלות אחראית והמשך הליך התייעלות תקציבית.

״התקציב הזנה נבנה לאורך ארבעת החודשים האחרונים ומדובר בתקציב מאוזן ואחראי ששם את התושבים שלנו במרכז העשייה וממשיך את קידום החזון העירוני על כל יעדיו״, ציין ראש העיר רונן מרלי. ״בנוסף לתקציב השוטף העירייה מנהלת למעלה מ-250 פרויקטים לפיתוח וקידום העיר בהיקף של 744 מיליוני שקלים. השנה הקטנו את הגרעון הנצבר משנים קודמות בכ-40% ולראשונה מזה 13 שנים תקציב העירייה בפועל הסתיים מאוזן. נמשיך גם השנה לקדם את תנופת הפיתוח העירונית דרך גיוס תקציבים שאינם חלק מהתקציב השוטף באמצעות משרדי הממשלה השונים למינוף העיר ולמען התושבים".

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב email
Email

כתיבת תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.