תופעה חדשה בקריות: הדיירים נשארים בבניין שעובר תמ"א 38 – וחשופים לסכנת חיים

שיפוץ תמ"א
שיפוץ תמ"א

סכנת נפשות: מגורים בתוך אתר בנייה

רכזי מודיעין של חברת "אביר ביטחון" גילו מציאות בלתי נתפשת אישה עם הליכון מוקפת בסלעים, ברזלים ופועלים שעובדים ממש מעל לראשה יניר מלך, מנכ"ל "אביר ביטחון": "חשכו עינינו. זו סכנת חיים של ממש"

תמ"א 38 נועדה לשפר את רמת הביטחון של הישראלים באמצעות חיזוק מבנים ישנים. תופעה חדשה, שהתגלתה באקראי ע"י רכזי מודיעין של "אביר ביטחון" – חברה המתמחה במתן מכלול שירותי ביטחון אזרחיים למגזר העסקי והפרטי – מעלה חשש של ממש לתוצאה הפוכה: סכנת חיים מוחשית עקב המשך מגורים בבניינים שמתבצעות בהם עבודות הריסה ובנייה.

בין לקוחותיה של "אביר ביטחון" מספר חברות בנייה מהגדולות בארץ. כחלק משגרת הפעילות למניעת סחיטת דמי חסות ופשיעה ארגונית, מגיעים רכזי המודיעין של החברה לאתרי בנייה, משוחחים עם הקבלנים והפועלים ובוחנים את המצב בשטח.

לאחרונה, בשני אתרים שונים ברחבי הקריות, נחשפה מציאות בלתי נתפשת: דיירים שממשיכים לגור בדירותיהם, למרות שהבניין הפך לאתר בנייה מסוכן.

חשוב להדגיש כי הרגולציה הקיימת מאפשרת את המשך המגורים גם כשפרויקט תמ"א 38 יוצא לדרך, אך מתנה זאת בהסדרי בטיחות מתאימים. על-פי בדיקה ראשונית והתרשמות אנשי המקצוע המנוסים של "אביר ביטחון", התנאים במבנים שבהם ביקרו רחוקים מלהיות בטיחותיים. "פשוט חשכו עינינו", מספר יניר מלך, מנכ"ל החברה, "לראות אישה עם הליכון יוצאת מתוך אתר בנייה, ברזלים, בלוקים, סלעים, אבנים, פיגומים, פועלים שעובדים מעל לראש שלה". באתר אחר אותרו מרפסות ללא מעקות שעלולות לגרום לנפילות ולפגיעות חמורות בנפש.

מלך הביע תקווה כי הגורמים האחראיים על העמידה בתקנות הבנייה יטפלו בנושא, וישימו קץ לתופעה המסוכנת.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Telegram
Email

כתיבת תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.