"נרות החנוכה יאירו לנו את כל הימים הקרובים"

במעמד שר החוץ ונציג משפחות החטופים: הדלקת נרות מרגשת ב"יד עזר לחבר"
במעמד שר החוץ ונציג משפחות החטופים: הדלקת נרות מרגשת ב"יד עזר לחבר"

במעמד שר החוץ ונציג משפחות החטופים: הדלקת נרות מרגשת ב"יד עזר לחבר"

שר החוץ אלי כהן ביקר בקריית החסד של עמותת "יד עזר לחבר" בחיפה שמעון סבג, מייסד ומנכ"ל העמותה הודה לכהן על התמיכה: "השר הכי חברתי שאוזנו תמיד קשובה לניצולי שואה, קשישים ומשפחות מועטות יכולת" באירוע נכחו גם שגרירת גואטמלה בישראל, נציגי השגרירות הנוצרית בארץ ויוני אשר שאשתו ובנותיו חזרו משבי חמאס

הדלקת נר שישי של חנוכה בעמותת "יד עזר לחבר" הפכה לאירוע מרגש ומעורר תקווה. באירוע לקחו חלק שר החוץ אלי כהן, נציג משפחות החטופים יוני אשר, שגרירת גואטמלה בארץ אווה ארבלו דמוסקוסו, צוות השגרירות הנוצרית הבינלאומית ירושלים, נציגת טאיוואן בארץ אבי יה-פינג ליה ומאות ניצולות וניצולי שואה אשר חיים בבית החם שמפעילה העמותה הוותיקה.

יוני אשר, שאשתו ושתי בנותיו חזרו משבי החמאס, הודה לחיילי צה"ל שמחרפים נפשם ולעם ישראל על חיזוק המשפחה ברגעים הקשים שעברה. שר החוץ אלי כהן התחייב להמשיך לפעול עד שכל החטופים יחזרו, והזכיר את מהות החג: "חנוכה הוא חג של גבורה ושל אור. נרות החנוכה יאירו לנו את כל הימים הקרובים". כהן, שערך ביקור מקיף בקריית החסד של "יד עזר לחבר", הגדיר את מייסד ומנכ"ל העמותה שמעון סבג כ"מגדלור של תקווה ונתינה". כמו כן העניק מגן הוקרה לאנשי השגרירות הנוצרית הבינלאומית ירושלים, שחברו לאנשי העמותה בעשיית רחבת ההיקף.

סבג הודה לשר כהן על התמיכה לאורך השנים: "אתה השר הכי חברתי שיש לנו כיום. 'בולדוזר' חברתי שאוזנו תמיד קשובה לי בכל נושא ובפרט כשמדובר בניצולי שואה, קשישים ומשפחות מועטות יכולת".

סבג פרגן גם לשגרירת גואטמלה שהצטרפה אל צוות המתנדבים של העמותה בחלוקת חבילות מזון לתושבי הדרום והצפון שפונו מבתיהם, ולנציגת וייטנאם בישראל שאף היא מרבה לסייע ל"יד עזר לחבר".

Facebook
Twitter
WhatsApp
Telegram
Email

כתיבת תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.