מרגש: חב' "אוקסימד" תרמה 100 טיפולים בתאי לחץ (חמצן) לניצולי השואה של עמותת "יד עזר לחבר"

צילומים: עמותת "יד עזר לחבר".

חברת "אוקסימד" היא חברה חדשה ופורצת דרך בתחום הרפואה ההיפרברית בבעלותה של אורטל עובדיה. "אוקסימד" מפעילה תאי חמצן והיא שמה לה למטרה להנגיש את הטיפולים בתאי לחץ בלחץ מתון לכלל האוכלוסייה בעיקר לקשישים וילדים ומצבים רפואיים הזקוקים לשיקום אשר נחקרו ואף טופלו בארץ ובעולם. בשבוע שעבר נתרמו 100 טיפולים בתא לחץ ע"י אימה של אורטל, אשת העסקים, הפילנטרופית, ידידת העמותה לה הוענק גם "מגן הצדק החברתי" הגב' ירדנה עובדיה ל- 100 ניצולי שואה, דיירי ה"בית החם של ניצולי השואה" של עמותת "יד עזר לחבר" בראשותו של מייסד ומנכ"ל העמותה מר שמעון סבג. אשת העסקים ירדנה עובדיה היא אשת עסקים מצליחה ובכלל מהמצליחות בישראל, סיפור חייה של ירדנה הוא סיפור של פריפריה, מוצא, עוני, תדמית, לימונים חמוצים וגם לימונדה מתוקה. ירדנה עובדיה היא לוחמת, מעזה, מנצחת וכל הזמן היא רוצה רק עוד ועוד, כל הזמן רעבה ותמיד תשאף איך לעזור ולתרום וכמה שיותר לזולת ולחלש בחברה.

הבוקר (שני, 3.1.2022) הגיעו קבוצת ניצולי שואה, קשישים, הנושקים לגיל 80, 90 וגם יותר, דיירי ה"בית החם של ניצולי השואה" המתגוררים בקריית החסד של העמותה בחיפה אל חב' "אוקסימד" הנמצאת בשכונת רמת החייל בתל אביב וזאת על מנת לקבל את הטיפול בתא הלחץ. ניצולי השואה התקבלו בחום ובלבביות רבה על ידי הצוות המתפעל את תאי הלחץ במקום. 

במהלך המפגש המרגש של אורטל עובדיה, בעליה של חב' "אוקסימד" עם ניצולי השואה, היא אמרה נרגשות: "זאת זכות גדולה ועצומה להעניק לניצולי השואה של עמותת "יד עזר לחבר" הקשישים את הטיפול בתא לחץ (תא חמצן) הם לבטח ירגישו את ההטבה באיכות חייהם בימים הקרובים. לטיפול בתא לחץ יש יתרונות גדולים, אמא שלי, היא אשת חסד ותמיד תהיה, תמיד היא חושבת על ניצולי השואה לפני כולם. אני אפנה כל תור בלוח הזמנים העמוס שלנו לטובת ניצולי השואה ולטובת רווחתם, על מנת שנדאג כמה שיותר לאיכות חייהם שתהיה ככל האפשר רק טובה.".

עם סיום הטיפול בתא הלחץ אמרה הבוקר, אסתי ליבר, בת ה-89, ניצולת השואה מפולין: "תודה רבה וענקית מקרב לב לגב' ירדנה עובדיה ולביתה אורטל עובדיה על תרומתם ונדיבות ליבם למעננו, ניצולי השואה, וזה כלל לא מובן מאליו ! זהו כבר הטיפול השני שאני מקבלת כאן במקום בתא הלחץ ללא עלות וללא תשלום, באמת לאחר הטיפול הראשון אני כבר הרגשתי יותר טוב, ואיכות החיים שלי משתנה והכל תודות לטיפול בתא הלחץ. היחס שלהם וכל הצוות אלינו נפלא ומעולה, הלוואי שאת הטיפול הזה לו אני זוכה יזכו לקבל גם כמה שיותר ניצולי שואה". 

בשנים האחרונות מצבים רפואיים שונים כמו אלצהריימר, הפרעות קשב וריכוז, אוטיזם , שיקום לאחר שבץ מוחי וכד' משוקמים בטיפול בתאי לחץ. הטיפולים בחב' "אוקסימד" מלווים ע"י אחות מוסמכת אשר נמצאת בתקשורת מלאה בכל זמן הטיפול ובמעקב אחר מדדי המטופל כאשר המטופל יושב בתא שעוצב ומאובזר במיוחד על מנת להבטיח את נוחות המטופל והנעמת זמן שהותו בתא.  

לתא הלחץ מזרימים אויר בלחץ גבוה וכך עולה בו הלחץ מעל ללחץ הסביבה (בדומה לצלילה מתחת לפני הים). חמצן היפרברי הינו חמצן הננשם בתא לחץ וניתן כטיפול למגוון רחב של מחלות. ברוב המקרים הטיפול ההיפרברי ניתן בנוסף לאמצעים אחרים כמו טיפולים כירורגים, אנטיביוטיקה ועוד. בעת נשימת 100% חמצן בלחץ הגבוה מלחץ הסביבה, מתאפשרת עלייה משמעותית ביותר ברמות החמצן ברקמות הגוף שאינה אפשרית בעת נשימת חמצן בלחץ רגיל של אטמוספירה אחת (הלחץ הסביבתי בגובה פני הים).  

למה מועיל טיפול בתא חמצן בלחץ ? – טיפול בתא לחץ הינו טיפול רב מערכתי כיוון שהחמצן מוחדר למחזור הדם, לכן תא לחץ מטפל במערכות רבות בגוף כמו רקמות פגומות, זיכרון ומוטוריקה, ממריץ תפקוד שרירים וזרימת דם, שיקום ממחלות לב ולאחר שבץ מוחי, הפרעות קשב וריכוז, אוטיזם, מיגרנות ועוד. בתוך כך, יש לציין כי חברת "אוקסימד" מציעה טיפולים בתאי חמצן בחווית נוחות מושלמת הכוללת תא אישי לכל מטופל, כורסא מתכווננת מפנקת, טאבלט עם משחקים, מוזיקה, נטפליקס, סדרות טלוויזיה ועוד. הטיפול אורך כשעה וחצי, כאשר העליה והירידה מהאטמוספרה לוקחת כמה דקות בתחילת הטיפול ובסופו כך שהמטופל ישהה באטמוספרה הרצויה כשעה וחצי.

אודות חב' "אוקסימד", המפעילה תאי לחץ, להלן: https://oxcmed.com/he/

אודות עמותת "יד עזר לחבר" המפעילה בית חם לניצולי שואה, להלן: https://yadezer.org.il/

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב email
Email

כתיבת תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.