מאות מעולי אתיופיה הגיעו לחגוג את חג הסיגד בחיפה

מאות מעולי אתיופיה הגיעו לחגוג את חג הסיגד בחיפה ארוע לציון חג הסיגד התקיים אמש (ג׳ 29.11) במעמד רה״ע חיפה וקייס הקהילה, אפרים הלאווי, בבית אבא חושי חג הסיגד, שנחגג על פי המסורת 50 יום לאחר יום כיפור ומסמל את חידוש הברית בין העם לאל צויין אמש באירוע חגיגי שהתקיים בבית אבא חושי. הארוע שהתקיים במעמד רה״ע חיפה, עינת קליש רותם, קייס הקהילה האתיופית במחוז חיפה, אפרים לאווי, נציגי משרד העלייה והקליטה ומפקדי תחנות המשטרה חיפה וזבולון, כלל הפנינג עם דוכנים ברוח החג, הופעה של להקת שילובים קוליים ומופע קומי של השחקן יוסי ווסה, יוצר ושחקן הסדרה זוכת האמי, נבסו. רה״ע חיפה עינת קליש רותם: ״אני שמחה לחגוג עם כולכם כאן הערב את חג הסיגד בעיר חיפה - עיר הים והכרמל, עיר האקדמיה, שמושכת אליה עולים חדשים בזכות הפסיפס האנושי של תושביה. אני מבקשת מצעירי הקהילה האתיופית - תהיו גאים בהיסטוריה שלכם ובדרך המדהימה שעשו ההורים והסבים שלכם כדי לעלות ארצה. דרך שהייתה מלאה בתלאות ואתגרים ודרשה אומץ וחוסן נפשי רב. חג סיגד שמח!״

ארוע לציון חג הסיגד התקיים ביום שלישי ג׳ 29.11) במעמד רה״ע חיפה וקייס הקהילה, אפרים הלאווי, בבית אבא חושי

חג הסיגד, שנחגג על פי המסורת 50 יום לאחר יום כיפור ומסמל את חידוש הברית בין העם לאל צויין אמש באירוע חגיגי שהתקיים בבית אבא חושי.

הארוע שהתקיים במעמד רה״ע חיפה, עינת קליש רותם, קייס הקהילה האתיופית במחוז חיפה, אפרים לאווי, נציגי משרד העלייה והקליטה ומפקדי תחנות המשטרה חיפה וזבולון, כלל הפנינג עם דוכנים ברוח החג, הופעה של להקת שילובים קוליים ומופע קומי של השחקן יוסי ווסה, יוצר ושחקן הסדרה זוכת האמי, נבסו.

רה״ע חיפה עינת קליש רותם: ״אני שמחה לחגוג עם כולכם כאן הערב את חג הסיגד בעיר חיפה – עיר הים והכרמל, עיר האקדמיה, שמושכת אליה עולים חדשים בזכות הפסיפס האנושי של תושביה.
אני מבקשת מצעירי הקהילה האתיופית – תהיו גאים בהיסטוריה שלכם ובדרך המדהימה שעשו ההורים והסבים שלכם כדי לעלות ארצה. דרך שהייתה מלאה בתלאות ואתגרים ודרשה אומץ וחוסן נפשי רב.
חג סיגד שמח!״

Facebook
Twitter
WhatsApp
Telegram
Email

כתיבת תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.