לראשונה: עיריית חיפה ומשרד החינוך יעניקו סיוע כספי להורים לתלמידים בחינוך המיוחד הזכאים להסעות

בצעד ראשון וחסר תקדים, הוסכם השבוע בין משרד החינוך לעיריית חיפה, כי הורים, הזכאים לסיוע בהסעת ילדיהם למסגרות החינוך המיוחד, יוכלו לקבל מענק כספי לטובת הסעת ילדיהם באופן עצמאי

בשנים האחרונות חלה עליה דרמטית בכל הארץ במספר התלמידים המשולבים במערך החינוך המיוחד. בעיר חיפה בלבד, לומדים בבתי הספר ובכיתות החינוך המיוחד 5,400 תלמידים בעלי צרכים מיוחדים. בנוסף אליהם, ל- 1,625 תלמידים בעיר ישנו "סל אישי" בעזרתו תלמידים אלה משולבים בכיתות ובגנים רגילים. מתוך תלמידים אלה, זכאים להסעות כ- 3,500 תלמידים.

זכאות תלמיד לשירותי חינוך מיוחדים נבחנת על ידי ועדת איפיון וזכאות, שהינה ועדה משותפת, המורכבת מנציגי משרד החינוך, מינהל החינוך בעיריית חיפה ונציג הורים. לאחר ההחלטה על מסגרת החינוך המיוחד, נבחנת זכאות התלמיד להסעות. את ההסעות מבית התלמיד למוסד החינוכי מארגנת הרשות המקומית, אלא שרשויות רבות בארץ מתמודדות עם חוסרים משמעותיים במלוות וברכבים מותאמים, ובלעדיהם לא ניתן להסיע את התלמידים למוסד החינוכי.

על פי ההסדר החדש – הורים, הזכאים לשירותי הסעה ומעוניינים לקבל מענק כספי של 878 ₪ לחודש עבור הסעת ילדם באופן עצמאי, יידרשו להתחייב כי ילדם יגיע למסגרת החינוכית מידי יום באופן סדיר, לאורך כל שנת הלימודים.

במהלך השנה האחרונה גייס מינהל החינוך בעיריית חיפה מאות מלוות ורכבים על מנת לתת מענה לכל קווי ההסעה, אולם עדיין קיים חוסר בכח אדם וברכבים. מצוקתם של ההורים הובילה את עיריית חיפה ומשרד החינוך לאשר לראשונה, כי הורים המעוניינים בכך יוכלו להסיע את ילדיהם למוסד החינוכי באופן עצמאי ולקבל על כך מענק כספי.

אילנה טרוק, ראש מינהל החינוך בעיריית חיפה: "הצעד החשוב הזה יאפשר להורים להמשיך בשגרת יומם, לפי לוח הזמנים המתאים לצרכים המשפחתיים והחינוכיים של כל ילד, תוך ליווי הורי של ילדיהם עד למוסד החינוכי. עיריית חיפה מחויבת להמשיך ולסייע להורים לילדים בעלי צרכים מיוחדים ולכן, לצד המענק הכספי שאושר, נמשיך במאמצים לגיוס כח אדם ורכבים נוספים בכדי לתת מענה מיטבי לכל ילד הזקוק לכך".

Facebook
Twitter
WhatsApp
Telegram
Email

כתיבת תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.