660 מנות דם נתרמו במסגרת מבצע ההתרמה המסורתי של מד״א ביום הזיכרון

במסגרת התרמות הדם המסורתיות המתקיימות ביום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ולנפגעי פעולות האיבה בזכרון יעקב ובכיכר רבין, נתרמו בסה"כ 660 מנות דם. בנקודת ההתרמה בזכרון יעקב נתרמו 440 מנות, ובכיכר רבין, במסגרת אירועי "שרים בכיכר“, נתרמו 220 מנות דם.
בזכות 660 מנות הדם שנתרמו במהלך יום הזיכרון, ינצלו חייהם של כ-2,000 בני אדם.
לאורך השנים נתרמו במהלך מבצעי התרמת הדם של מד״א ביום הזיכרון אלפי מנות דם, שהצילו חיי אדם רבים.
שמעון רדליך, נשיא כבוד ארגון תורמי הדם ויוזם ההתרמה השנתית בזכרון יעקב:* "בזכות כל מנה ניתן להציל את חייהם של 3 בני אדם, ובנוסף תרומת הדם גורמת לחידוש כדוריות אדומות – כלומר, היא מרעננת לתורמים את החיים. זאת, לצד מתן תחושת עצומה של סיפוק. היוזמה שהצלחנו להנהיג בזכרון יעקב של התרמה מושבתית היא זכות וגאווה גדולה, לתפארת מדינת ישראל".
סמנכ"לית שירותי הדם במד"א, פרופ' אילת שנער:* "למנות הדם הנתרמות מדי יום ברחבי הארץ יש חשיבות רבה בהצלת חייהם של חולים ופצועים. בנוסף להתרמה הייחודית ביום הזיכרון בכל שנה, אני קוראת לכל הציבור להגיע ולתרום דם בנקודות ההתרמה ברחבי הארץ“.
מנכ״ל מד״א אלי בין:* ״ברצוני לברך על היענות הציבור להשתתף במבצע התרמת הדם של מד״א ביום הזיכרון, כבכל שנה. אני קורא לכל אזרחי ישראל שביכולתם לתרום דם, לעשות כן גם בהמשך השנה, ולהציל חיים״.
מידע על עמדות התרמות דם ניתן למצוא באתר האינטרנט של מד"א בכתובת www.mdais.org/dam, ביישומון (אפליקציה) 'מד"א שלי' בסמארטפון, ובטלפון 03-5300400, בו ניתן לקבל גם מידע על סוג הדם באמצעות מענה קולי אוטומטי וממוחשב שמזהה ומבין דיבור.
צילום דוברות מדא

Facebook
Twitter
WhatsApp
Telegram
Email

כתיבת תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.