300,000 ערכות דגימה ו-200,000 ערכות מיגון: אגף הלוגיסטיקה של מד"א – האנשים שנותנים את המעטפת למאבק הלאומי בנגיף הקורונה

יום העבודה במרכז הלוגיסטי של מד"א התחיל לפני כמעט חודשיים, ומאז לא ממש הסתיים לרגע. עשרות עובדים, מתנדבים, בני נוער וחיילים, אשר עובדים לילות כימים, בשקט ובענווה. הם יודעים שהם אלו שנותנים את הגב הרחב לפעילות של עשרות אלפי מתנדבי ועובדי מד"א ברחבי הארץ, וממשיכים לפעול במרץ למען בריאות הציבור ושמירה על חייהם של אזרחי ישראל.

נגיף הקורונה הביא את המרכז הלוגיסטי בחולון להפוך למעין מפעל. בן לילה הוקמו לצד המבנים הקיימים עוד שני אוהלים, בהם פועלים העובדים והמתנדבים. 5,000 ערכות מיגון נגיפי מרכיבים שם ביממה, עוד כ-10,000 ערכות דגימה, ויחד עם ציוד נוסף למלחמה בקורונה ולפעילות השגרה של צוותי מד"א, הם מנפקים עשרות אלפי פריטים בכל יום מחדש.

שלומי אוחנה (65) מיהוד, היה נגד לוגיסטיקה בכיר בצה"ל במשך 29 שנים, ומשנת 2004 עובד באגף הלוגיסטיקה של מד"א. במסגרת פעילות הארגון במאבק בקורונה, שלומי הוא האחראי על ייצור ערכות המיגון הנגיפי לכל הארגון. "בכל משמרת מחדש, חשוב לי להעביר למתנדבים ולחיילים את המסר שהעבודה שלהם חייבת להיות מושלמת ומסודרת", סיפר שלומי, "חשוב לי שהם יבינו עד כמה העבודה שהם עושים היא חשובה, ושהם חלק קריטי בשרשרת של הטיפול הרפואי והצלת החיים במדינת ישראל".

אור כהן (16) מבאר יעקב היא מגישת עזרה ראשונה ומדריכה מתנדבת במד"א, מזה יותר משנה. "לפני יותר מחודש, כשהפסיקו הלימודים, החלטתי שאני רוצה לנצל את הזמן ולעזור למד"א בפעילות סביב נגיף הקורונה", סיפרה אור, "בכל משמרת במרכז הלוגיסטיקה של מד"א אני משתתפת בהכנה של מאות ערכות דגימה או מיגון. זה נותן לי הרבה מאוד סיפוק לדעת שיש לי חלק בפעילות הכל כך חשובה הזאת, ושגם לבני הנוער יש מקום בכל מה שמד"א עושה במשבר הקורונה".

מנהל אגף הלוגיסטיקה במד"א, ערן בן חורין: "אגף הלוגיסטיקה של מד"א מנפק את כל הציוד הנדרש לצוותי מד"א ברחבי הארץ, הן לפעילות השוטפת והן לפעילות בנושא הקורונה, הכוללת ביצוע דגימות ופינוי חולים. עשרות רבות של עובדים, מתנדבים, חיילים ובני נוער עובדים שעות רבות בכל יום, שבעה ימים בשבוע, על מנת להרכיב את כל הציוד, שמובל בעשרות משאיות לתחנות מד"א ולמתחמי 'היבדק וסע' בכל חלקי הארץ. לנגד עיננו נמצאת כל הזמן המחויבות לעשות הכל על מנת לשמור על בריאות הציבור בישראל, תוך הגנה על הבטיחות של העובדים והמתנדבים".

Facebook
Twitter
WhatsApp
Telegram
Email

כתיבת תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.