שירותי הדם של מד"א בשיתוף מושב עזריקם נרתמו למבצע התרמת דם: 302 מנות דם מצילות חיים נתרמו למען חולה לוקמיה בן 18

מחבקים מרחוק, נרתמים מכל הלב. אירוע יוצא דופן בנוף מגפת הקורונה נערך השבוע, כאשר תושבי מושב עזריקם יזמו יחד עם שירותי הדם של מד"א יום תרומות דם מיוחד למען עופרי כהן, תושב המקום בן 18, שרגע לפני גיוס התבשר כי הוא חולה בסרטן הדם. בתום מבצע התרמה נרחב, גייסו אנשי עזריקם והסביבה מעל ל-300 מנות דם למען עופרי ולמען חולים נוספים.
 
עופרי כהן (18) הנו תושב מוכר ופעיל מאוד במושב עזריקם. הוא חייכן, עוזר לזולת, נרתם למשימות הקהילתיות ובולט בתנועות הנוער. בקרוב הוא היה אמור להתגייס לצה"ל, אך במקום להתייצב בלשכת הגיוס בתל השומר – הוא נדרש להגיע לבניין הסמוך ללשכת הגיוס, לצורך טיפולים בבית החולים בתל השומר. כהן התבשר כי היא חולה בלוקמיה, סרטן הדם ונזקק באופן דחוף למנות דם רבות מסוג +O. שלשום (ב'), יחד עם שירותי הדם של מד"א נרתמו תושבי המושב, הפעם בשבילו, ויזמו יום תרומות דם מיוחד לתושבים, לקהילה ולסביבה.
 
המושב כולו התגייס למשימה ודאג לפרסום, גיוס מתנדבים וכמובן התנהלות תחת הנחיות הקורונה והתו הסגול. בסוף יום ההתרמה המיוחד, הותרמו ע"י מתרימי הדם משירותי הדם של מד"א 302 מנות דם מצילות חיים – אשר מיועדת לסייע לעופרי ולמאות חולים נוספים.
 
עידן, אחיו של עופרי, סיפר: "לא דמיינו שהפרויקט יגיע לממדים כאלו גדולים. חשבנו שיגיעו עשרות אנשים בודדים, אבל בפועל הגיעו שמונה ניידות התרמת דם של מד"א ומאות תורמים שרצו לתרום ולסייע להציל את החיים של אחי, זה היה מדהים. באו תושבים מהמושב, מהאזור ואפילו ממרכז הארץ ומהשרון. אנחנו מאוד מתרגשים ומודים לכולם, כולנו חסרי מילים".
 
עופרי סיפר בהתרגשות: "לא יכולתי להגיע ליום ההתרמה ולהתקרב לאנשים, בגלל שמערכת החיסון שלי חלשה. אבל עצרנו עם האוטו ליד נקודות התרומה וראיתי מאות אנשים שהתגייסו והגיעו רק בשבילי. התרגשתי מאוד לראות את כל האנשים שעזבו הכל ובאו. אני בהלם מהתגייסות והנתינה, אין לי מילים – אני רוצה להודות לכולם".
 
עמיחי, אביו של עופרי, הוסיף: "עופרי שרגיל להתנדב ולעזור לאחרים היה אמור להתגייס בקרוב, אבל במקום זה נמצא כעת בטיפולים מורכבים. אני רוצה להודות לאנשי המושב, לעוסקים במלאכה וכמובן למגן דוד אדום – אשר בזכותם גוייסו מאות מנות דם שיעזרו לעופרי ולחולים אחרים להרגיש טוב יותר. הפרויקט פשוט מדהים. אנחנו כבר עכשיו פועלים יחד עם ועד הישוב ושירותי הדם של מד"א על מנת להפיק ימי התרמה נוספים בעתיד הקרוב".
 
מנהל מחלקת התרמות הדם הארצי במד"א, ליאור אלטמן: "מיד שפנו אלינו לשירותי הדם של מד"א נרתמנו למבצע החשוב הזה. אנחנו מודים למשפחת כהן ולתושבי עזריקם על הארגון והביצוע ומאחלים לעופרי החלמה מהירה ורפואה שלמה."
 
מידע על עמדות התרמות דם אשר יוצבו בקניונים, באתרי תיירות, בתחנות מד"א השונות ובמקומות ציבוריים נוספים ברחבי הארץ ניתן למצוא ביישומון (אפליקציה) 'מד"א שלי' בסמארטפון ובאתר האינטרנט של מד"א בכתובת http://www.mdais.org/dam.
         
לפני הגעה למקום ההתרמה רצוי להתעדכן מראש מכיוון שעלולים לחול שינויים במקומות ההתרמה ו/או במועדי התרמות הדם
 
המעוניינים להזמין צוות מתרימים לקבוצות מארגנות (מעל 30 אנשים) בשכונות המגורים ובמקומות העבודה יכולים לפנות בנושא לשירותי הדם של מד"א בטלפון 03-9101101
 
דוברות :
דובר מד"א

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב email
Email

כתיבת תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.