ד"ר סאפי פראג' החל לעבוד כאחראי היחידה למניעת זיהומים במרכז הרפואי לגליל

המרכז הרפואי לגליל בנהריה
המרכז הרפואי לגליל בנהריה

ד"ר סאפי פראג', מומחה ברפואה פנימית ומחלות זיהומיות במרכז הרפואי לגליל בנהריה, החל את תפקידו כאחראי תחום מניעת זיהומים ורופא בכיר ביחידה למחלות זיהומיות.

ד"ר פראג' חזר למרכז הרפואי לאחר שסיים תת-התמחות במחלות זיהומיות בקריה הרפואית רמב"ם. "עשיתי בנהריה את הסטאז' וההתמחות, כך שאני מרגיש סגירת מעגל לשוב לכאן כרופא מומחה ואחראי מניעת זיהומים", אמר ד"ר פראג', בן 33 מעכו.

היחידה למניעת זיהומים, הכוללת פרט לד"ר פראג' צוות סיעודי של ארבע אחיות, עוסקת בפעילות שוטפת של מניעת זיהומים, עם ביצוע בקרות, מעורבות בפרויקטים של בינוי ותשתיות וכן עריכת סדנאות והדרכות לעובדים.

היחידה פועלת באחריותה של סגנית מנהל המרכז הרפואי, ד"ר חיתאם חוסיין, אף היא מומחית במחלות זיהומיות ומניעת זיהומים.

המרכז הרפואי השתתף בעבר במיזם "מגן חיים" של הקרן למיזמים לאומיים ומשרד הבריאות, יחד עם המרכז הרפואי שיבא תל השומר, במטרה לצמצם בצורה משמעותית את כמות הזיהומים הנרכשים. במסגרת המיזם, שזכה בהצלחה רבה, רשם המרכז הרפואי ירידה של 80% בכמות הזיהומים הנרכשים.

כחלק מתוכנית עבודה מסודרת לשנת 2023 הציבה היחידה יעדים שונים, וביניהם המשך הפחתת שיעור הזיהומים הנרכשים וחיידקים עמידים, העלאת שיעור היענות להיגיינת ידיים בקרב הצוותים ושיפור המעורבות של נאמני זיהומים בתהליכי מניעת זיהומים במחלקות השונות.

ד"ר פראג': "מדובר בתחום מאתגר ומרתק, בו אני רואה שליחות חשובה. כמי שנולד, גדל ומתגורר בגליל המערבי, אך טבעי עבורי לדאוג לבריאותם של תושבי האזור. מעבר לאתגרים העומדים בפנינו, חשוב לי לעסוק גם בתחום המחקר במחלות זיהומיות".

מנהל המרכז, פרופ' מסעד ברהום, בירך את ד"ר פראג', עליו אמר כי הוא רואה בו כוח חשוב נוסף שיעמוד לרשות המרכז הרפואי בכלל והיחידה בפרט. כמו כן הודה לד"ר יעל זיו, שב-15 השנים האחרונות היתה אחראית על שני התחומים (מנהלת היחידה למניעת זיהומים ומחלות זיהומיות).

Facebook
Twitter
WhatsApp
Telegram
Email

כתיבת תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.