100 שנים להולדתו של שמעון פרס: ביקור מרגש של כוכבי נבחרת 'אגדות בארסה במרכז פרס לשלום ולחדשנות'

קרדיט צילום למרכז פרס לשלום ולחדשנות
קרדיט צילום למרכז פרס לשלום ולחדשנות

במהלך ביקורם ההיסטורי של נבחרת האגדות של ברצלונה, הגיעו כוכבי הנבחרת הבולטים והאהובים לסיור מרגש במרכז- חבייר סביולה: ״אנחנו נרגשים להרגיש את פרס מקרוב ולשבת על כסאו״

השבוע נחתה בישראל נבחרת האגדות של ברצלונה בראשותם של הכוכבים רונלדיניו, ריבאלדו וסאביולה כאשר הקבוצה הקטלונית תקיים 2 משחקי ראווה מול אגדות הכדורגל של מכבי תל אביב ומכבי חיפה, שיתאחדו באופן חד פעמי לטורניר זה.

כחלק מהביקור המרגש בארץ, הכוכבים הגדולים הגיעו לראשונה לסיור מיוחד במרכז פרס לשלום ולחדשנות, ושמעו על מורשתו של פרס, שתמיד האמין בכוחו של הספורט לחבר בין האנשים ולהוביל שינוי חברתי, ולרגל 100 שנים להולדתו, שיצויין בטקס האזכרה הממלכתי מחר.
הביקור היום מהווה סגירת מעגל מרגשת-
זוהי אינה הפעם הראשונה ששחקני הקבוצה מתחברים לפרס ועשייתו, שכן בשנת 2005 הגיע הנשיא לשעבר למשחק השלום בברצלונה, בו שיחקה נבחרת ישראלית- פלסטינית מול נבחרת בארסה תחת מסר של אחווה ואחדות. אותו הכדור מהמשחק הידוע הוענק היום במהלך הביקור לחברי הנבחרת, לזכרו של פרס ז"ל.

למעשה, פרויקט הספורט של מרכז פרס לשלום ולחדשנות היה הראשון מסוגו בארץ. במרכז פרס זיהו לפני כשני עשורים את הפוטנציאל בספורט ככלי לחינוך לשלום ולחיים משותפים, ומאז לקחו חלק בפרויקט למעלה מ-20 אלף ילדים וילדות ששיחקו כדורגל בקבוצות "תאומות", יהודיות-ערביות וישראליות-פלסטיניות, ביחד כקבוצה אחת עם אותם מדים. פעילות הספורט של המרכז היא פעילות משנת חיים עבור ילדים וילדות רבים שנחשפים לראשונה לשפה ותרבות אחרת, אך עם משחק משותף, יש להם מטרה משותפת וביחד הופכים את הבלתי אפשרי לאפשרי.

הביקור היום מנכיח את מורשתו ששאפה לשלום וחיים משותפים והכרה בינלאומית, בכל תחום, ומעבירה מסר חשוב.

אפרת דובדבני, מנכ"לית מרכז פרס לשלום ולחדשנות: ״היום ביקרו במרכז פרס, אגדות הכדורגל של ברצלונה. שמעון פרס האמין בספורט ככלי לחבר בין ילדים ובני נוער ולייצר שפה משותפת. מרכז פרס מפעיל כבר מעל 20 שנה פרויקטים המשתמשים בכדורגל וחינוך והתוצאות תמיד מעוררות תקווה לעתיד טוב יותר. היום, כשאנו מציינים 100 שנים לפרס, הביקור של אגדות הכדורגל שהגיעו להצדיע לשמעון פרס הוא שיא אדיר מבחינתנו."

Facebook
Twitter
WhatsApp
Telegram
Email

כתיבת תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.